مطالب سیاسی

واکنش ها به سخنرانی ترامپ؛
اعلام استراتژی دولت ترامپ در خصوص ایران و اظهارات وی در مورد توافق هسته ای، واکنشهای بین المللی به همراه خود داشته است.
در آغاز کنفرانس رم؛
مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی بار دیگر تاکید کرد ایران تا امروز به طور کامل به همه تعهدات هسته ای که در برجام قید شده، عمل کرده است.
سردار جزایری در پاسخ به اظهارات مقامات آمریکایی:
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح گفت: اگر آمریکا فکر می‌کند برجام برایش ارزشی ندارد هرطور می‌خواهد تصمیم بگیرد، لیکن قطعا در مورد مسائل دفاعی ایران نمی‌تواند تصمیم بگیرد.
نیروهای عراقی موفق شدند در ادامه پیشروی های خود در آخرین منطقه تحت تصرف تکفیریها در «العیاضیه» واقع در تلعفر، تعدادی از تپه های استراتژیک در آنجا را آزاد کنند.
گزارش تحلیلی؛
سلسله دستاوردهای میدانی نیروهای عراقی در شهر تلعفر حاکی از است که آخرین پایگاه داعش در عراق نیز درحال فروریختن بوده و این به معنای مرگ تدریجی داعش در این کشور است.
وزیر دفاع آمریکا که به طور غیرمنتظره ای امروز وارد عراق شده بود به اربیل در اقلیم کردستان عراق رفت.
رهبر انقلاب در مراسم تنفیذ روحانی:
حضرت آیت الله خامنه ای با بیان اینکه در برابر هر سلطه‌طلبی با صلابت و قدرت ظاهر بشوید، تاکید کردند: به برکت این دشمنی‌ها مقاومت ما افزایش پیدا کرد.
مشاور امنیت ملی کاخ سفید:
مشاور امنیت ملی کاخ سفید مدعی شد که وضعیت حاکم بر روابط بین واشنگتن و پیونگ یانگ، به مثابه «تهدیدی خطرناک» علیه آمریکا است.
روحانی در مراسم تنفیذ حکم دوازدهمین دوره ریاست جمهوری:
دوازدهمین رئیس جمهور ایران گفت که علیرغم گام های بلندمان هنوز تا رسیدن به جایگاه بلند قدرت اقتصادی فاصله داریم.
جهان
دبیرکل سازمان ملل متحد شب گذشته با صدور بیانیه ای نگرانی خود را نسبت به تشدید خشونت ها در بیت المقدس ابراز کرد.
عراقچی:
عضو ارشد هیات مذاکره‌کننده کشورمان گفت: ما حق خود را برای هر واکنشی در قبال بدعهدی‌ها در برجام محفوظ نگه می‌داریم و گزینه‌های مختلفی را داریم که در زمان و به شکل مناسب واکنش نشان می دهیم.
یادداشتی درباره کوته نظری درباره ماجرای "تتلو"
این روزها برخی رفتارهای فردی به نام امیر تتلو باز هم محل مناقشه شده است. در تقبیح برخی رفتارهای این فرد تردیدی نیست اما....
بررسی رفتار دولت در تضعیف اقتدار ملی به بهانه اقدام کویت؛
رفتار دولت مردان در حوزه دفاع از عزت ملی در بسیاری از مواقع نه تنها مورد اعتراض منتقدان داخلی بوده بلکه بعضا صدای ایرانی های ضد نظام خارج نشین را نیز از باب تحقیر حس ایرانی بودن آنها بلند است.
یادداشت: محمد ایمانی
آقای روحانی پیش از این با خطای بزرگ حمله به سپاه پاسداران و برخی ارکان دیگر، دشمن را به تحریم های جدید و شدید تشجیع کرده است.
در پیام‌های جداگانه‌ای؛
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پیام های جداگانه ای به وزیر دفاع و فرمانده حشد الشعبی عراق، آزادسازی کامل شهر موصل را تبریک گفت.

صفحه‌ها