در خصوص دستیاری کی‌روش صحبت نهایی را با نکونام انجام می‌دهیم

واکنش کفاشیان به استعفای بلاتر: از رئیس بعدی فیفا حمایت می‌کنیم

سرویس: ورزشیکد خبر: 284833|20:16 - 1394/03/15
نسخه چاپی
 واکنش کفاشیان به استعفای بلاتر: از رئیس بعدی فیفا حمایت می‌کنیم
رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان می‌گوید با وجود استعفای بلاتر از رئیس بعدی فیفا هم حمایت خواهد کرد.

به گزارشامروله، تیم ملی فوتبال کشورمان این روزها خود را برای حضور در مسابقات انتخابی جام جهانی 2018 روسیه و جام ملت‌های 2019 امارات آماده می‌کند. همزمان با این موضوع تیم امید هم دچار مشکلاتی شده و از سوی دیگر سپ بلاتر هم که فدراسیون فوتبال ایران یکی از حامیانش بود، از ریاست فیفا استعفا کرد. مواردی که واکنش‌های علی کفاشیان را به همراه داشت و رئیس فدراسیون فوتبال گفت با وجود استعفای بلاتر از رئیس بعدی هم حمایت خواهد کرد.

علی کفاشیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشیخبرگزاری تسنیمدر خصوص شرایط تیم ملی فوتبال، وضعیت سفر به ازبکستان و ترکمنستان، آخرین وضعیت جواد نکونام برای حضورش روی نیمکت تیم ملی، شرایط تیم امید، استعفای سپ بلاتر از ریاست فیفا و ... صحبت کرده است.

تسنیم: شرایط تیم ملی به چه شکل است و از وضعیتی که این تیم دارد رضایت دارید یا نه؟

خوشبختانه تیم ملی شرایط خوبی را پشت سر می‌گذارد و تمرینات نیز روی برنامه و بسیار منظم پیش می‌رود. در این مدت تلاش کردیم بهترین امکانات را به صورت کامل برای تیم ملی فراهم کنیم تا تیم بدون مشکل تمرینات را دنبال کند.

تسنیم: قرار بود برای سفر تیم ملی به ازبکستان و ترکمنستان پرواز چارتر مهیا شود که گویا هنوز این موضوع قطعی نشده است. این اتفاق رخ خواهد داد؟

در حال هماهنگ کردن این موضوع هستیم و مشکل خاصی از این بابت نداریم. تلاش خواهیم کرد این پرواز هماهنگ شود و بتوانیم بهترین امکانات و شرایط را برای تیم ملی هماهنگ کنیم. بازیکنان باید فقط به مسابقات پیش‌رو فکر کنند چون در مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه و جام ملت‌های 2019 امارات دیدارهای مهمی داریم. بازیکنان برای حضور در این دیدارها باید بدون دغدغه‌های بیرونی خود را آماده کنند.

تسنیم: موضوع جواد نکونام به کجا رسید و تکلیف حضور او روی نیمکت تیم ملی چه می‌شود؟

کی‌روش در چند وقت اخیر در این خصوص صحبتی ما با نداشته و مسئله جدیدی را مطرح نکرده است.

تسنیم: مشخص نیست چه تصمیمی گرفته شود؟

منتظر هستیم نکونام این هفته به ایران بیاید تا در این خصوص تصمیم بگیریم. پس از حضور او در ایران صحبت‌های نهایی را با نکونام در خصوص دستیاری کی‌روش انجام خواهیم داد.

تسنیم: تیم امید هم در این بین مشکلاتی را داشت و گویا این مشکلات ادامه دارد، در این خصوص چگونه تصمیم‌گیری خواهد شد؟

تیم امید برنامه‌هایش را داده و اردوی ترکیه را پیش‌رو خواهد داشت. برای تکمیل برنامه‌های تیم امید به دنبال حل مشکلات هستیم تا بتوانیم تیم خوبی را برای مسابقات مقدماتی المپیک آماده کنیم.

تسنیم: سپ بلاتر هم که استعفا کرد...

هیچ‌کس پیش‌بینی نمی‌کرد این اتفاق بیفتد. همه تصورشان بر این بود بعد از انتخابات فشرده‌ای که برگزار شد بلاتر به کار خود ادامه دهد اما او را تحت فشار قرار دادند و مجبور شد که استعفا کند.

تسنیم: برای انتخابات بعدی چه می‌کنید؟

منتظر هستیم برنامه‌های فیفا برای برگزاری انتخابات اعلام شود.

تسنیم: کنار رفتن بلاتر به ضرر فدراسیون فوتبال ایران نشد؟

چرا باید به ضرر ما شود؟ برای ما فرقی نمی‌کند چه کسی رئیس فدراسیون جهانی باشد و هر کسی که رئیس آینده فیفا شود از او حمایت خواهیم کرد.

تسنیم: اما شما در انتخابات قبلی از بلاتر حمایت خود را اعلام کردید و شاید این موضوع به ضرر فوتبال ایران باشد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا از بلاتر حمایت کرد و این موضوع نیز به صورت رسمی اعلام شد. ما هم جزیی از کنفدراسیون فوتبال آسیا هستیم و چون AFC رأی و حمایت خود را اعلام کرد، رأی کشورهای عضو هم مشخص شد. در مجموع برای ما فرقی نمی‌کند و از رئیس بعدی فیفا هم حمایت خواهیم کرد.

تسنیم: اگر علی بن‌الحسین دوباره کاندیدا شود برای ما بد نمی‌شود، چون دور قبلی به او رأی ندادیم.

اینگونه نیست و کاری به این کارها نداریم. هرکسی که کاندیدا شود و بخواهد رئیس بعدی فیفا شود سعی خواهیم کرد با او ارتباط خوبی بگیریم و تلاش‌مان را برای گرفتن ارتباط خواهیم کرد.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربیننده ترین ها