لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۵

نخستین امتیاز ایران در دومین شکست مقابل لهستان

سرویس: ورزشیکد خبر: 284886|12:46 - 1394/03/17
نسخه چاپی
نخستین امتیاز ایران در دومین شکست مقابل لهستان
تیم ملی والیبال ایران در چهارمین بازی خود در لیگ جهانی والیبال موفق به کسب نخستین امتیاز شد.

به گزارشامروله، تیم ملی والیبال ایران در چهارمین بازی خود در لیگ جهانی والیبال با قبول شکست 3 بر 2 مقابل لهستان موفق به کسب نخستین امتیاز شد.

 

با وجودی که در خبرها آمده بود که تیم ملی والیبال بدون محمد موسوی برای بازی دوم مقابل لهستان در هفته چهارم لیگ جهانی قرار می‌گیرد اما اسلوبودان کواچ برای شروع بازی از شهرام محمودی، سعید معروف، عادل غلامی، محمد موسوی، میلاد عبادیپور، فرهاد قائمی و فرهاد ظریف (لیبرو) استفاده کرد. 

 

شاید فشارهای داخلی پس از 3 شکست متوالی در لیگ جهانی، کواچ را مجبور کرد از موسوی مصدوم  و از تاکتیک‌های موثرتری در این بازی استفاده کند. نتیجه این کار، دریافت اول بهتر، پاس‌های متنوع‌تر و دفاع روی تور قوی‌تر بود که به پیروزی 25 بر 22 ایران انجامید. تیم ایران در این ست 11 امتیاز از حمله، 3 امتیاز از دفاع، 3 امتیاز از سرویس و 8 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد.

ست دوم بر خلاف ست اول شروع  و به پایان رسید. شاگردان استفان آنتیگا از همان ابتدا برتری خود را بر میهمان خود دیکته کردند. آنها در پایان این ست 24 امتیاز از حمله، 7 امتیاز از دفاع، 2 امتیاز از سرویس و 14 امتیاز از اشتباهات ایران کسب کردند. بازیکنان ایران در اواخر این ست و در حالی که لهستان در امتیاز 24 متوقف شده بود امیدوار بودند به حریف قدرتمند خود برسند اما خطای تور سعید معروف و زیرکی استفان آنتیگا در تقاضای ویدئو چک، امتیاز 25 را به لهستان داد تا ست دوم 22 بر 25 به سود میزبان اروپایی تمام شود. 

در ست سوم،‌ نداشت نقشه برای استفاده از توپ‌های برگشتی، بارزترین نقطه ضعف تیم ملی ایران و بارتوژ کورک، مهره مهار نشدنی تیم ملی لهستان بود. حضور مهدی مهدوی، عبدالرضا علیزاده و جواد معنوی نژاد نیز برای ایران بار مثبتی در پی نداشت و این ست با 2 سرویس بدون بازگشت کورک با حساب 25 بر 16 به سود لهستان به پایان رسید. شاگردان کواچ تا پایان این ست 33 امتیاز از حمله، 7 امتیاز از دفاع، 3 امتیاز از سرویس و 20 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند و تیم ملی لهستان نیز 36 امتیاز از حمله، 10 امتیاز از دفاع روی تور، 5 امتیاز از سرویس و 21 امتیاز از اشتباهات ایران کسب کرد.

در ست چهارم، مهدی مهدوی و عبدالرضا علیزاده به عنوان بازیکنان ثابت از سوی کواچ به کار گرفته شدند. درگیری لفظی محمد موسوی با میکال کوبیاک به خاطر شادی خاص موسوی از صحنه‌های دیدنی این ست بود که با مداخله داور و تذکر او به طرفین خاتمه پیدا کرد. سرویس‌های خوب و جنگندگی زیاد بازیکنان ایران در این ست، عامل برای شاگردان کواچ بود. ثبت امتیاز 25 در مقابل 22 امتیاز تیم لهستان، نخستین امتیاز را در لیگ جهانی 2015 برای ایران در پی داشت. 

تیم ملی ایران در ست پنجم در یک بازی یک طرفه با حساب 15 بر 6 مغلوب لهستان شد تا نشان دهد توانایی مقابله با حریفان بزرگ را دارد ولی در امتیازات حساس اسیر بی تجربگی بازیکنان می‌شود.

تیم ملی ایران در بازی‌های پنجم و ششم خود در هفته پنجم لیگ جهانی والیبال به مصاف روسیه در زمین این کشور خواهد رفت.

انتهای پیام/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربیننده ترین ها