آخرین اخبار

17. دى 1396 - 14:38   |   کد مطلب: 302803
پایگاه خبری امروله : علی رحیمی یکی از تولید کنندگان زنبور عسل در شهرستان صحنه است که با بهره گیری از وام های اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی سپاه ناحیه صحنه توانسته در هر دوره 150 کیلو عسل تولید کند.

به گزارش امروله، زنبور عسل یکی از با هوش ترين حيوانات پس از انسان است و زندگي شگفت انگيزی دارد، این موجودات خارق العاده هر گاه حس كنند كسي به حريم قانوني آن ها نزديك مي شود سريع به يكديگر ملحق و با هم متحد مي شوند و به تجاوزگر حمله می کنند.

 

ولی اگر کسی قدری دود تهیه و پراکنده کند و دست خود را آهسته وارد کندو کند زنبورها برای این غارتگری با او کاری ندارند شاید به این دلیل که فکر می کنند این تجاوزگر به کندو یکی از عوامل طبیعی است که مبارزه با آن بیهوده و محال است.

 

شاید به همین دلیل است که زنبورهای عسل بعد از اینکه بوی دود را استشمام می کنند و می بینند عسل آنها به یغما می رود به جای اینکه به انسان حمله ور شوند، بنابر روحیه دور اندیشی فوق العاده ای که دارند به طرف عسل می روند و مقدار زیادی از عسل را در کیسه هایشان قرار می دهند. که اگر مجبور به مهاجرت شدند بتوانند شهر دیگری به وجود آورند یا اگر شهر آنها خراب شد بتوانند در همان محل شهر دیگری بسازند

 

شهرستان صحنه یکی از تولید کنندگان عسل در استان کرمانشاه است که به دلیل وجود مراتع، باغات، گلها و درختان متنوع عسل بسیار مرغوبی تهیه می شود.

 

علی رحیمی یکی از تولید کنندگان زنبور عسل در شهرستان صحنه است که با بهره گیری از وام های اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی سپاه ناحیه صحنه توانسته  در هر دوره 150 کیلو عسل تولید کند.

 

 

 

وی در گفتگو با امروله عنوان کرد : من علی رحیمی اهل شهرستان صحنه قبلا به حرفه آلومینیوم سازی مشغول به کار بودم ولی به دلیل عدم توان مالی نمی توانستم به حرفه مورد علاقه خودم که تولید زنبور عسل است فعالیت کنم.

 

رحیمی با اشاره به اینکه ده میلیون تومان از بسیج سازندگی وام دریافت نموده ام تصریح کرد : در هر دوره پرورش زنبور عسل بیش از 150 کیلو عسل تولید می شود.

 

وی به بیان اینکه در این کار سه نفر اشتغال زایی مستقیم داشته ام گفت : این سه نفر از افراد خانواده خودم می باشند که با همکاری هم درحال کمک به جریان اقتصاد مقاومتی هستیم.

 

این تولید کننده عسل با بیان اینکه فصل برداشت عسل از کندوها اردیبهشت تا اواخر تابستان می باشد تشریح کرد : میزان درامد سالیانه این طرح 5 میلیون تومان است.

دیدگاه شما