آخرین اخبار

14. بهمن 1396 - 22:12   |   کد مطلب: 303228
پایگاه خبری امروله : علی رحیمی یکی از تولید کنندگان زنبور عسل در شهرستان صحنه است که با بهره گیری از وام های اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی سپاه ناحیه صحنه توانسته در هر دوره 150 کیلو عسل تولید کند.

به گزارش امروله،  زنبور عسل یکی از باهوش ترین موجودات پس از انسان است و زندگی شگفت انگیزی دارد. این موجودات خارق االعاده هر گاه حس کنند کسی به حریم قانونی آن ها نزدیک می شود سریع به یکدیگر ملحق و با هم متحد می شوند و به تجاوزگر حمله می کنند ولی اگر کسی قدری دود تهیه و پراکنده کند و دست خود را آهسته وارد کندو کند زنبورها با او کاری ندارند؛ شاید به این دلیل که فکر می کنند این ورودکننده به کندو یکی از عوامل طبیعی است که مبارزه با آن بیهوده و محال است.

 

 

شاید به همین دلیل است که زنبورهای عسل بعد از اینکه بوی دود را استشمام می کنند و می بینند عسل آنها برده می شود به جای اینکه به انسان حمله ور شوند، بنابر روحیه دور اندیشی فوق العاده ای که دارند به طرف عسل می روند و مقدار زیادی از عسل را در کیسه هایشان قرار می دهند که اگر مجبور به مهاجرت شدند بتوانند شهر دیگری به وجود آورند یا اگر شهر آنها خراب شد بتوانند در همان محل شهر دیگری بسازند.

 

 

شهرستان صحنه یکی از تولید کنندگان عسل در استان کرمانشاه است که به دلیل وجود مراتع، باغات، گلها و درختان متنوع در آن عسل بسیار مرغوبی تهیه می شود. علی رحیمی یکی از تولید کنندگان زنبور عسل در شهرستان صحنه است که با بهره گیری از وام های اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی سپاه ناحیه صحنه توانسته  در هر دوره 150 کیلو عسل تولید کند.

 

 

 

وی در گفتگو با امروله عنوان کرد: من علی رحیمی اهل شهرستان صحنه قبلا به حرفه آلومینیوم سازی مشغول به کار بودم ولی به دلیل عدم توان مالی نمی توانستم به حرفه مورد علاقه خودم که تولید زنبور عسل است فعالیت کنم.

 

 

رحیمی با اشاره به اینکه ده میلیون تومان از بسیج سازندگی وام دریافت کرده ام، تصریح کرد: در هر دوره پرورش زنبور عسل بیش از 150 کیلو عسل تولید می شود.

 

 

وی با بیان اینکه در این کار سه نفر اشتغال زایی مستقیم داشته ام، گفت: این سه نفر از افراد خانواده خودم هستند که با همکاری هم درحال کمک به جریان اقتصاد مقاومتی هستیم.

 

 

این تولید کننده عسل با بیان اینکه فصل برداشت عسل از کندوها اردیبهشت تا اواخر تابستان است، تشریح کرد: میزان درآمد سالیانه این طرح 5 میلیون تومان است.

دیدگاه شما