آخرین اخبار

2. فروردين 1398 - 13:34   |   کد مطلب: 307347
وزیر خارجه ایران با شرکت در نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی درباره حمله تروریستی جمعه گذشته در نیوزیلند به ایراد سخنرانی پرداخت.

به گزارش امروله،  محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران امروز جمعه و در نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی درخصوص بررسی حمله تروریستی جمعه گذشته در شهر کرایست چرچ نیوزیلند به ایراد سخنرانی پرداخت.

وزیر خارجه ایران در این نشست گفت: از رئیس جمهوری (ترکیه) اردوغان به دلیل پذیرش درخواست ایران در تشکیل نشست فوق العاده وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی تشکر می‌کنم.

جمهوری اسلامی ایران این عمل تروریستی نژادپرستانه را به قوی ترین شکل ممکن محکوم کرده و با خانواده های قربانیان آن ابراز همدردی می کند. حمله کرایست چرچ عامدانه برنامه ریزی شده و علیه مسلمانان به اجرا درآمد. ادبیات مسبب این حادثه و اظهارات مشابهی که به وفور در غرب یافت می شود، عامل اصلی نگرانی به شمار می روند.

در چند دهه اخیر شاهد افزایش بدون وقفه شبکه های گسترده رسانه ای علیه مسلمانان در پوشش فعالیت های رسانه ای، گروه های نفرت‌پراکن در نقاب اندیشکده ها وحتی گروه های مدنی مروّج فضای منفی علیه مسلمانان در غرب بوده ایم. حتی نهادهایی با بودجه های عالی وجود دارند که از سوی غول های مرتبط با دولت آمریکا و در برخی نقاط دیگر مورد حمایت قرار می گیرند به نحوی که اگر آنها مورد بررسی قرار نگیرند، صلح و امنیت جهانی را به خطر می اندازند.

به عقیده من باید بر ۴ مورد زیر تأکید داشت:

* کسانی که در غرب مدعی دموکراسی و جوامع آزاد هستند، باید درباره حرف هایشان مسئول باشند. آنها باید به دلیل شکست در تأمین نیازهای اساسی برای یک زندگی امن و باشرافت برای اقلیت های مسلمان پاسخگو بوده و بگویند که با هدف محدود کردن اسلام هراسی قصد دارند به چه اقدامی مبادرت بورزند.

دیدگاه شما