آخرین اخبار

31. فروردين 1398 - 8:09   |   کد مطلب: 307509
گامی دیگر در دور زدن تحریم امریکا؛
کارت اعتباری روسیه به سیستم بانکی ترکیه هم وصل شد
مدیرعامل سیستم ملی پرداخت روسیه (ان‌اس‌پی‌کی)، گفت: بزرگترین زنجیره بانکی ترکیه به علاوه ۱۰ هزار خرده‌فروش آنلاین این کشور، پذیرش میر کارت روسیه را آغاز کردند.

به گزارش امروله،  به نقل از راشاتودی، ولادیمیر کوملف، مدیرعامل سیستم ملی پرداخت روسیه (ان‌اس‌پی‌کی)، گفت: بزرگترین زنجیره بانکی ترکیه به علاوه ۱۰ هزار خرده‌فروش آنلاین این کشور، پذیرش میر کارت روسیه را آغاز کردند.

کوملف گفت: ما می‌خواهیم اعلام کنیم که امروز روز بزرگی است. کارت‌های اعتباری «میر کارت» از این به بعد در ترکیه مورد قبول هستند.

این مدیر اجرایی گفت: دیروز فرآیند تست‌های این ارتباط نهایی شده است. بانک بانکاسی ترکیه بیش از ۶۵۰۰ عابربانک در سراسر این کشور دارد و دارای بزرگترین شبکه کارت‌بانکی در ترکیه است.

کوملف گفت: کارت اعتباری ملی روسیه در بین بیش از ۴۰ هزار فروشگاه در ترکیه مورد قبول هستند. در حال حاضر اوپراتور میرکارت در حال یکپارچه‌سازی این کارت‌ها با یکی از قدیمی‌ترین بانک‌های ترکیه، بانک زراعت، می‌باشد.

سیستم پرداخت اعتباری میر، در سال ۲۰۱۵ و یک سال پس از اعلام تحریم‌های ضد روسی غربی، توسط بانک مرکزی این کشور، راه‌اندازی شد. در آن زمان بانک‌های روسی موقتاً نتوانستند از کارت‌های ویزا و مستر کارت خود استفاده کنند.

طبق گفته الویرا نابیولینا، رئیس بانک مرکزی روسیه، تا ژانویه ۲۰۱۹، بیش از ۵۳ میلیون میرکارت صادر شده است.

میرکارت در حال حاضر در ارمنستان، قرقیزستان بلاروس و قزاقستان، مورد قبول می‌باشد. تا پایان امسال قرار است ازبکستان هم به این فهرست اضافه شود.

دیدگاه شما