آخرین اخبار

3. ارديبهشت 1398 - 11:59   |   کد مطلب: 307538
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در سال گذشته ۱۰ هزار مرگ در استان رخ داده که ۴۵ درصد آن ناشی از بیماری های قلبی بوده است.

به گزارش امروله، ، ابراهیم شکیبا صبح امروز در همایش سفیران سلامت دانش آموز اظهار داشت: ۴۷ هزار سفیر سلامت دانش آموز با کمک آموزش و پرورش تربیت شده و در این میان آموزش و پرورش رسالت بسیار بزرگی را برعهده گرفته است.

وی گفت: سال گذشته در استان کرمانشاه ۱۰ هزار مرگ و میر رخ داد که ۴۵ درصد آن ناشی از بیماری‌های قلب و عروق، ۱۴ درصد سرطان و ۱۲ درصد دیابت بوده است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با تاکید بر اینکه آمار مذکور نشان دهنده این است که مسیر گذر مرگ و میر از بیماری‌های واگیر به غیرواگیر است بیان کرد: عمده مرگ و میرهای رخ داده شده در استان ما نیز بر همین روال است.

وی با بیان اینکه بیماری‌های واگیر قابل پیش گیری هستند، عنوان کرد: بیماری‌های مذکور با مدیریت تغذیه و کاهش مصرف نمک، شکر و نیز داشتن تحرک بدنی، فعالیت‌های جسمانی و پرهیز از مصرف دخانیات به طور چشمگیری کاهش می‌یابند.

شکیبا خاطرنشان کرد: دانش آموزان آینده سازان مملکت ما هستند و می‌توانند در ترویج سلامتی نقش مهمی میان بزرگسالان ایفا کنند.

دیدگاه شما