آخرین اخبار

4. ارديبهشت 1398 - 11:14   |   کد مطلب: 307541
مدیرکل ثبت احوال کرمانشاه عنوان کرد:
کاهش ۸.۴ درصدی طلاق در کرمانشاه/ رشد ۱.۷ درصدی ازدواج
مرصادنیوز: مدیرکل ثبت احوال استان کرمانشاه از کاهش ۸.۴ درصدی طلاق و رشد ۱.۷ درصدی ازدواج در استان طی سال ۹۷ خبر داد.

به گزارش امروله،  صادق خدادادی از کاهش آمار طلاق در استان طی سال ۹۷ خبر داد و گفت: طی سال ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال ۹۶ حدود ۸.۴ درصد کاهش طلاق در استان کرمانشاه اتفاق افتاده است.

وی از افزایش آمار ازدواج در استان کرمانشاه نیز طی سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ خبر داد و افزود: از این نظر نیز ۱.۷ درصد رشد داشته‌ایم.

حدود ۳۰ هزار واقعه ولادت در استان کرمانشاه ثبت شده است

مدیرکل ثبت احوال استان کرمانشاه اشاره‌ای به آمار موالید (تولد و فوت) نیز در استان داشت و گفت: طی سال ۹۷ تعداد ۲۹ هزار و ۹۷۲ واقعه ولادت در استان کرمانشاه به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه ۸۴ درصد از این ولادت‌ها در مناطق شهری و مابقی در مناطق روستایی به ثبت رسیده است، تصریح کرد: نرخ رشد جاری در ثبت ولادت حدود ۱۵ در هزار است و نرخ رشد جمعیت نیز حدود ۱ درصد است.

ثبت حدود ۱۱ هزار فوتی در استان کرمانشاه طی سال ۹۷

وی در خصوص بیشترین فراوانی نام دختر و پسر در بین عناوین ثبت شده طی سال ۹۷ نیز گفت: بیشترین فراوانی نام پسر به ترتیب مربوط به اسامی امیرعلی، آراد، محمد، امیرعباس و سامیار است و بیشترین فراوانی نام دختر نیز مربوط به عناوین باران، آوا، فاطمه نیکا و رها است.

مدیرکل ثبت احوال استان کرمانشاه آمار فوتی‌ها در سال ۹۷ را ۱۰ هزار و ۹۷۲ مورد اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳.۶ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

دیدگاه شما