آخرین اخبار

1. خرداد 1398 - 11:36   |   کد مطلب: 307832
مدیر گروه سلامت دهان و دندان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:
تعرفه‌های دندانپزشکی سرسام‌آور است /پوشش ضعیف بیمه
مرصادنیوز: مدیر گروه سلامت دهان و دندان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: با توجه به افزایش قیمت مواد مصرفی مربوط به دندان، هزینه‌ها دندان پزشکی بسیار بالا است.

به گزارش امروله، محمد رضا فرخی در گفتگو با  مرصاد ،  اظهار داشت: خدمات دندان پزشکی در دو بخش خدمات سطح یک و دو در مراکز بهداشتی و درمانی و خدمات سطح سه در دانشکده دندان پزشکی با تعرفه دولتی ارائه می‌شود.

وی افزود: خدمات سطح یک شامل آموزش بهداشت و وارنیش فلوراید که در روستا توسط بهورز و در شهر توسط مراقبین سلامت انجام می‌شود و نیز خدمات سطح دو ترمیم، کشیدن دندان، فیشورسیلنت، جرم گیری و پالپوتومی را در برمیگیرد.

مدیر گروه سلامت دهان و دندان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه کودکان ۶ تا ۱۴ سال و مادران باردار و شیرده جامعه هدف در ارائه خدمات مذکور هستند عنوان کرد: خدمات مذکور در سطح روستا رایگان و در سطح شهر با تعرفه دولتی انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بیشتر مراجعات مردمی که بار مالی بالایی هم تحمیل می‌کند به دلیل انجام عصب کشی و ارتودنسی است که در قالب خدمات سطح سه در دانشکده دندان پزشکی و با تعرفه دولتی ارائه می‌شود.

فرخی عنوان کرد: با توجه به افزایش قیمت مواد مصرفی مربوط به دندان، هزینه‌ها دندان پزشکی بسیار بالا است و اغلب یا فاقد پوشش بیمه‌ای یا پوشش بیمه‌ای بسیار ضعیفی دارند.

وی گفت: به دلیل انجام اقدامات پایه‌ای و کاهش هزینه‌های احتمالی دندان پزشکی در آینده جامعه هدف ارائه آموزش‌ها را کودکان سه ساله و مادران باردار قرار داده‌ایم اما به واقع برای خانوارهایی که به مشکلات دندان مبتلا شده‌اند هزینه‌ها بسیار بالا است.

دیدگاه شما