آخرین اخبار

3. تير 1398 - 8:28   |   کد مطلب: 308111
پایگاه خبری امروله : امام جمعه شهرستان صحنه گفت : امربه معروف در جامعه موجب از بین رفتن بستر رشد وتوسعه افکار انحرافی و ماندگاری عظمت ارزش ها و خوبی ها می شود و این مهم هم در گرو اجرای این فریضه الهی با استفاده از شیوه های درست و همه جانبه و فراگیر است.

حجت الاسلام والمسلمین جواد الیاسی در گفتگو با امروله،  عنوان کرد :  در باب فواید امر‌ به معروف و نهی از منکر و نقش آن در حفظ سلامت و تثبیت امنیت جامعه سخن‌های فراوانی بیان شده و ضرورت توجه و تحقق فراگیر آن همواره مورد تأکید مسئولین و علمای دین قرار داشته است.

 

وی ادامه داد: امربه معروف در جامعه موجب از بین رفتن بستر رشد وتوسعه افکار انحرافی و ماندگاری عظمت ارزش ها و خوبی ها می شود و این مهم هم در گرو اجرای این فریضه الهی با استفاده از شیوه های درست و همه جانبه و فراگیر است.

 

حجت الاسلام الیاسی با بیان اینکه از نظر اسلام امر به معروف و نهی از منکر همانند نماز یک واجب شرعی  محسوب شده و در سطحی حتی بالاتر از جهاد قرار دارد تصریح کرد :  این مفهوم بدان معناست که فریضه امر به معروف و نهی از منکر زبانی به عنوان یک تکلیف الهی به زمان و مکان خاص یا افراد مشخصی اختصاص ندارد و لذا این موضوع خود‌‌به‌خود بر ویژگی همگانی و همیشگی بودن این واجب الهی دلالت دارد.

 

امام جمعه شهرستان صحنه در پایان گفت: بدون شک اجرای صحیح امربه معروف و نهی از منکر مانع از بوجود آمدن زمینه ای برای ضربه زدن دشمن به باورهای مردم و تلاش آنها در راستای  منحرف کردن اقشار مختلف مردم می شود و بی اعتنایی و بی تفاوتی نسبت به این فریضه الهی هم قطعا موجب ایجاد بستر سلطه اشرار وافراد ناشایست برسرنوشت مردم خواهد شد.

دیدگاه شما