آخرین اخبار

22. تير 1398 - 0:10   |   کد مطلب: 308267
پایگاه خبری امروله : پروژه گازرسانی به طول 93 کیلومتر در محور خدابنده لو شهرستان صحنه نعمت گاز را به 22 روستا می رساند که در این اقدام می توان شهرستان صحنه را به عنوان بخش سبز با 100 درصد پوشش گازرسانی معرفی کرد.

به گزارش امروله،  اهمیت این پروژه گازرسانی را می توان از گستردگی ابعاد آن و اینکه چند خانوار را دربر می گیرد فهمید، از قسمت اول این پروژه بزرگ مطلع می شوید که از روستای همت آباد بخش خدابنده لو صحنه تا روستای قره گوزلو کنگاور در حال گازرسانی است.

 

به گفته مهندس ناظر و سرپرست کارگاه این پروژه؛ در همه ابعاد لوله های گاز به عبارتی 8880 متر آن در سایز 160 میلیمتر، 9 هزار متر آن سایز 125 میلیمتر و 3330 متر بر اساس برنامه زمان بندی ارائه شده لوله سایز 90 میلیمتر است که از قسمت 3330 متر ؛ 1600 متر آن کار شده، از 8880 متر ؛ 3400 متر توسط یک اکیپ در حال انجام است.

 

گفتنی است علاوه بر این از سمت سردهلقین تا ده آسیاب و روستای عزیز آباد به سمت روستای دستجرده و میرطاهر نیز کار گازرسانی از هفته آینده آغاز خواهد شد.

 

 در رابطه با یکی از مشکلات در این زمینه مهندس ناظر پروژه از مشکل معارض در سمت قره گوزلو  می گوید که زمانی یک تغییر طرح  را ابلاغ کرده اند که طی آن مالکان زمین های کشاورزی به دلایلی اجازه حفر زمین را نمی دادندو  حالا با توجه به رایزنی هایی که انجام شده است مشکل آن برطرف شده و در حال انجام کار پروژه هستند.

 

 

 

محمد جامه شورانی رییس اداره گاز شهرستان صحنه در رابطه با پروژه بزرگ 100 کیلومتری گازرسانی محور خدابنده لو در شهرستان صحنه گفت: پروژه گاز رسانی به محور خدابنده لو در شهرستان صحنه، گازرسانی به 22 روستا است که 17 روستای آن مربوط به شهرستان صحنه است.

 

جامه شورانی ادامه داد: این پروژه با رقم اولیه ای بالغ بر 14 میلیارد تومان آغاز به کار کرده که طول خطوط گازرسانی آن حدود 93 کیلومتر است که به احتمال بسیار زیاد این متراژ بالا تر نیز برود.

 

او اضافه کرد: در مرحله نخست بعنوان زون یک، گازرسانی به 6 روستا است که انشالله تا پیش از 22 بهمن ماه امسال این زون گاز رسانی خواهد شد و مابقی هم انشالله به مرور انجام می شود، این پروژه یک ساله است که سعی ما بر این است که در موعد مقرر انشالله بتوانیم کار را انجام بدهیم و نهایی کنیم.

 

رییس اداره گاز شهرستان صحنه گفت: با انجام این پروژه خدابنده لو و یک پروژه موازی در محور گروس با گازرسانی به ۷ روستا، شهرستان صحنه به عنوان بخش سبز با 100 درصد پوشش گازرسانی معرفی می شود که مردم شریف این منطقه انشالله از نعمت گاز طبیعی برخوردار می شوند.

 

جامه شورانی گفت: پروژه خدابنده لو یکی از بزرگترین پروژه های شرکت گاز کرمانشاه است، با توجه به اینکه چهار ناحیه یعنی صحنه، میان راهان، سنقر و کنگاور درگیر این موضوع هستند که البته عمده پروژه در ناحیه صحنه است که از سه ناحیه گاز آن تامین می شود.

 

رییس اداره گاز شهرستان صحنه در پایان خاطر نشان کرد: هدف این است که پوشش گازرسانی و افزایش ضریب نفوذ را هرچه سریعتر طی برنامه های شرکت گاز به آن حدی که مورد نظر است تا سال 1400 برسانیم، در این جهت هم گام های مثبت و خوبی برداشته شده که انشاالله نتیجه آن رضایتمندی مردم باشد و خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در حوزه گازرسانی، هرچه سریعتر و با کیفیت بهتر به مردم ارائه شود.

دیدگاه شما