آخرین اخبار

4. آبان 1398 - 7:04   |   کد مطلب: 309340
پایگاه خبری امروله : طرح سنگفرش کردن خیابان حافظ که قرار بود باعث افزایش ایمنی تردد بهتر و آزاد ترعابران پیاده را در پی داشته باشد به پارکینگ خودرو ها تبدیل شده است.

به گزارش امروله، شهر صحنه در سال 1395 به عنوان شهر پایلوت در بین شهرستانهای استان کرمانشاه به جهت اجرای پیاده راه سازی خیابان انتخاب گردید ، این طرح با پیشنهاد مجموعه شهرداری وقت خودش با بهره برداری از پتانسیل و دانش مجموعه شهرداری و با اعتبار بالغ بر 80 میلیارد ریال در جهت ساماندهی کالبد فضای شهری در ناحیه بافت فرسوده شهر با طرحی نوآورانه برای ارتقا کیفی سیمای شهر برنامه ریزی شد.

طرح پیاده روی خیابان حافظ در سال 1395 با اعتباری بالغ بر 800 میلیون تومان از محل باز آفرینی بافت فرسوده انجام گرفت.

 
این طرح با وجود مشکلاتی از جمله کاهش فروش مغازه داران ، بالا بردن ترافیک شهری و سایر مشکلاتی که ایجاد کرده ، چهره جدیدی به شهر هدیه داد ولی متاسفانه به پارکینگ خودرو ها تبدیل شده و حالت پیاده رو خود را از دست داده است.

 

دیدگاه‌ها

ممنون از گزارش خوب شما، به نظر من یکی از عمده ترین دلایل اجرای ناقص این طرح بود که گویی هدف از آن همین بهره برداری امروز بود! اگر به تصاویر مربوط به مدلسازی این طرح که از طریق رسانه شما منتشر شد توجه شود خواهیم دید که المان های در نظر گرفته شده که شامل مبلمان شهری و آبنما و فضای سبز بود حذف شدند که اگر این المان ایجاد میشد قطعاً امکان ورود خودروها نیز از بین میرفت، حتی با دید ایده آل تر میتوانست منشا ایجاد اشتغال نیز باشد. می شد تعدادی گاری حمل بار را در بخش ورودی و خروجی این پیاده راه برای حمل بار سنگین مغازه داران و خریداران ساماندهی نمود.

دیدگاه شما