پیام امیر کویت به ایران در پی حادثه زلزله در آذربایجان شرقی

سرویس: ایران و جهانکد خبر: 309465|11:12 - 1398/08/18
نسخه چاپی
پیام امیر کویت به ایران در پی حادثه زلزله در آذربایجان شرقی
امیر کویت با ارسال تلگرافی به رئیس‌جمهور ایران، قربانی شدن تعدادی از شهروندان ایرانی در زلزله شهرستان میانه در استان آذربایجان شرقی را به رئیس‌جمهور و خانواده‌های قربانیان تسلیت گفت.

به گزارشامروله، 

«صباح الاحمد الجابر الصباح» امیر کویت با ارسال تلگرافی به «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران، قربانی شدن تعدادی از شهروندان ایرانی در حادثه زلزله شهر میانه واقع در شمال غربی کشور را به او و خانواده‌های قربانیان تسلیت گفت.

به نوشته روزنامه کویتی«الرأی»، امیر کویت در نامه خود از خداوند عزوجل خواست کشته‌های این حادثه را قرین رحمت خود قرار داده و برای زخمی‌های این حادثه نیز شفای عاجل از خداوند مسئلت کرد.

وی همچنین از خداوند متعال خواست تا مسئولان ایران، این کشور دوست و برادر، را برای پشت سر گذاشتن آثار فاجعه‌آمیز این حادثه یاری کند.

همچنین «نواف الاحمد» ولی‌عهد و «جابر المبارک» نخست‌وزیر کویت با ارسال نامه‌های مشابه به روحانی، این حادثه را تسلیت گفتند.

روز گذشته بر اثر وقوع زلزله در شهرستان میانه واقع در آذربایجان شرقی، دستکم پنج نفر کشته و ۳۴۸ نفر مصدوم شده و علاوه بر آن خسارت‌‌هایی به ۴۰۰ واحد مسکونی وارد آمد و ۳۰ واحد مسکونی نیز به طور کامل تخریب شد.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد