آخرین اخبار

21. آذر 1398 - 14:54   |   کد مطلب: 309793
پایگاه خبری امروله : ساخت فصل دوم سریال "نون.خ" با حضور عوامل این سریال و جمعی از مسئولان استان کرمانشاه در روستای "پریان" شهرستان صحنه کلید خورد.

به گزارش امروله، ساخت فصل دوم سریال "نون.خ" با حضور عوامل این سریال و جمعی از مسئولان استان کرمانشاه در روستای "پریان" شهرستان صحنه کلید خورد.

 

افشین امیری مدیرکل صدا و سیمای مرکز کرمانشاه در ابتدای مراسم افتتاحیه فصل دوم این سریال در استان کرمانشاه با اشاره به کارنامه موفق فصل اول این سریال گفت: خوشبختانه استقبال از این سریال بسیار بالا بود و این سریال توانست عنوان پربیننده ترین سریال نوروزی امسال را از آن خود کند.

 

وی افزود: این سریال به خوبی توانست فرهنگ کُرد، موسیقی کُردی و مناظر طبیعی مناطق کُردنشین را معرفی کند و  همین امر موجب شد تا مسئولان استان به این فکر باشند که فصل دوم این سریال در استان کرمانشاه ساخته شود.

 

وی افزود: سرانجام با پیگیری های بسیار بویژه از سوی استاندار کرمانشاه قرار شد فصل دوم این سریال در کرمانشاه ساخته شود.

 

وی تاکید کرد: قطعا از هیچ همکاری در راستای ساخت این سریال دریغ نمی کنیم و امیدواریم این سریال بتواند معرف خوبی برای استان و جاذبه های آن باشد، چرا که استان کرمانشاه با قابلیت های گردشگری بسیار و جاذبه های طبیعی فراوان و آب و هوای چهار فصل عملا ایرانی کوچک را در دل خود دارد.

 

در ادامه این مراسم سعید آقاخانی کارگردان این سریال پشت تریبون رفت و در سخنانش تنها به تشکر از مردم استان کرمانشاه و بویژه روستای پریان و نیز قدردانی از همکاری مسئولین استان کرمانشاه بسنده کرد.

 

مهدی فرجی تهیه کننده این سریال نیز سخنران بعدی این مراسم بود که با قدردانی از مردم استان کرمانشاه گفت: همواره از مهربانی و مهمان نوازی و جوانمری مردم کرمانشاه شنیده بودیم، اما در این چند روز که تیم تصویربرداری در روستای پریان مستقر شدند، به واقع به این مهر و مهربانی مردم کرمانشاه پی بردیم.

 

فرجی با قدردانی از همکاری مسئولین استان نیز گفت: طی این مدت هر تقاضایی که تیم سریال داشته مورد استقبال مسئولین قرارگرفته و شاهد همکاری همه جانبه مسئولین استان بودیم که جای تقدیر دارد.

 

تهیه کننده سریال "نون.خ" با بیان اینکه بخش اعظم سریال در کرمانشاه تصویربرداری می شود، گفت: بخش هایی از سریال نیز در کردستان و بخش هایی هم در مهاباد فیلم برداری می‌شود.

 

وی با بیان اینکه این سریال معرف کُرد و فرهنگ کُرد در کشور بوده، گفت: زمانی که سریال را شروع کردیم آقای آقاخانی کارگردان سریال حضورشان را مشروط به این کردند که داستان سریال به معرفی یکی از اقوام ایران بپردازد و وقتی از خود ایشان نظرخواهی کردیم آقای آقاخانی تاکید کردند که حتما سریال درباره قوم کُرد باشد، چرا که خود ایشان هم از اقوام کُردزبان هستند.

 

سخنران دیگر این مراسم زین العابدین مدیر شبکه یک سیما بود که او هم مانند سخنرانان دیگر با قدردانی از همکاری مردم کرمانشاه در ساخت این سریال و مهمان نوازی آنها از عوامل سریال، گفت: استقبال از این سریال در مناطق کُردنشین بویژه استان کرمانشاه بالا بود و امیدواریم سری دوم این مجموعه نیز مانند سری اول سریال بدرخشد.

 

وی از مسئولین استان کرمانشاه که زمینه ساخت این سریال را در استان فراهم کرده اند قدردانی کرد و افزود: "نون.خ" سهم مناطق کُردنشین در شبکه ملی است و امیدواریم با ادامه دار شدن این سریال و ساخت فصل های بعدی این مجموعه، این سهم برای کُردنشینان محفوظ بماند.

 

وی با اشاره به ظرفیت های بسیار استان کرمانشاه در حوزه های مختلف و بویژه در حوزه گردشگری گفت: در همین راستا تصمیم بر این گرفتیم که ساخت چندین مستنند درباره استان کرمانشاه را کلید بزنیم تا بتوانیم این استان زیبا و پتانسیل های آن را بیش از پیش در سطح کشور معرفی کنیم.

 

امید قادری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه نیز در این مراسم با اشاره به جاذبه های گردشگری فراوان استان گفت: گواه وجود این جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری انتخاب استان برای میزبانی رویداد بین المللی اکوتوریسم و گردشگری روستایی 2020 است.

 

وی افزود: برای میزانی هرچه بهتر در این رویداد بین المللی 70 روستای گردشگری استان در حال آماده سازی است که یکی از آنها روستای "پریان" است که ساخت سریال "نون.خ" در این روستا کلید خورده است.

 

قادری با اشاره به اهمیت ساخت این سریال در استان و در روستاهای گردشگری آن گفت: معتقدیم این سریال بزرگترین پروژه تبلیغات گردشگری استان محسوب می‌شود و تمام تلاش ما این است که بتوانیم در قالب این سریال هرچه بیشتر و بهتر جاذبه های گردشگری استان را معرفی کنیم.

 

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه نیز به عنوان سخنران پایانی این مراسم با قدردانی از مردم استان و بویژه مردم روستای "پریان" در همکاری برای ساخت این سریال گفت: امیدواریم این سریال بتواند معرف خوبی برای چهره زیبای استان باشد.

 

وی افزود: چهره زیبای استان همین جاذبه های طبیعی و ظرفیت های گردشگری آن است و معتقدیم بهترین معرف این چهره زیبا در سطح کشور هنر نمایش آن هم در قالب ساخت فیلم و سریال است و امیدواریم این سریال با هنر بازیگرانش بتواند غبار از چهره زیبای استان بگیرد.

 

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: همه پای کار هستند تا این سریال با موفقیت ساخته شود.

 

فصل دوم سریال "نون.خ" در 25 قسمت ساخته و ماه مبارک رمضان سال آینده از شبکه یک سیما پخش می شود.

 

در این سری بازیگرانی همچون سعید آقاخانی، حمیدرضا آذرنگ، سیروس میمنت، صبا ایزدپناه و هدیه بازوند حضور دارند.

دیدگاه شما