آخرین اخبار

3. دى 1398 - 8:23   |   کد مطلب: 309918
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه صحنه گفت : امر به معروف در جامعه موجب از بین رفتن بستر رشد و توسعه افکار انحرافی و ماندگاری عظمت ارزش‌ها و خوبی‌ها می‌شود.

به گزارش امروله، سرهنگ دوم پاسدار مسعود کاظمی در گفتگو با امروله عنوان کرد: در باب فواید امر‌ به معروف و نهی از منکر و نقش آن در حفظ سلامت و تثبیت امنیت جامعه سخن‌های فراوانی بیان شده و ضرورت توجه و تحقق فراگیر آن همواره مورد تأکید مسئولین و علمای دین قرار داشته است.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه صحنه ادامه داد: امر به معروف در جامعه موجب از بین رفتن بستر رشد و توسعه افکار انحرافی و ماندگاری عظمت ارزش‌ها و خوبی‌ها می‌شود و این مهم هم در گرو اجرای این فریضه الهی با استفاده از شیوه‌های درست و همه جانبه و فراگیر است.

 

سرهنگ دوم پاسدار کاظمی با بیان اینکه از نظر اسلام امر به معروف و نهی از منکر همانند نماز یک واجب شرعی محسوب شده تصریح کرد: این مفهوم بدان معناست که فریضه امر به معروف و نهی از منکر زبانی به عنوان یک تکلیف الهی به زمان و مکان خاص یا افراد مشخصی اختصاص ندارد و لذا این موضوع خود‌‌به‌خود بر ویژگی همگانی و همیشگی بودن این واجب الهی دلالت دارد.

 

وی در پایان گفت: بدون شک اجرای صحیح امر به معروف و نهی از منکر مانع از بوجود آمدن زمینه ای برای ضربه زدن دشمن به باورهای مردم می شود.

 

دیدگاه شما