آخرین اخبار

5. فروردين 1399 - 13:06   |   کد مطلب: 310850
زاهدان - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: براثر سیلاب اخیر مسیر ارتباطی ۹۱ روستا در شهرستان های تفتان و میرجاوه مسدود شد.

به گزارش امروله، به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان، ایوب کرد اظهار کرد: سیلاب اخیر علاوه بر قطع راه ارتباطی روستاهای ذکر شده سبب تخریب آبنماهای مسیرهای فرعی میرجاوه - جون آباد و چاه احمد - گوهرکوه و همچنین آب بردگی جاده در مسیر کورین – قلعه بید شد.

وی بیان کرد: بعد از هشدارهای اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان مبنی بر ورود سامانه بارشی قوی به استان، مجموعه اقدامات لازم در این زمینه انجام شده و راهداران استان آمادگی کامل برای مقابله با سیل احتمالی را داشتند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: با توجه به تجربیات قبلی و پیش بینی بارش‌های بهاری، اقدامات لازم از قبیل لوله گذاری در نقاط لازم و تنقیه و پاکسازی دهانه پل‌ها در زمستان سال گذشته انجام شد.

وی تاکید کرد: تلاش همکاران ما به صورت شبانه روزی برای بازگشایی هر چه سریع‌تر مسیرهای مسدود شده ادامه دارد. با توجه به لزوم انجام اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از گسترش بیماری کرونا در کنار شرایط متغیر جوی, خودداری از انجام ترددهای برون‌شهری ضرورت دارد.

کرد تصریح کرد: سامانه تلفن گویای ۱۴۱ مرکز مدیریت راه‌ها، در طول شبانه‌روز آماده پاسخگویی به تماس‌های تلفنی هموطنان در خصوص وضعیت و ترافیک راه‌ها و همچنین شرایط جوی حاکم در مسیرها می‌باشد.

دیدگاه شما