آخرین اخبار

16. فروردين 1399 - 10:51   |   کد مطلب: 310920
مدیر نظارت بر دارو و مواد تحت کنترل معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: روزانه ۲۰ هزار عدد ماسک از اوایل سال جدید در میان داروخانه‌های شبانه‌روزی توزیع شده است.

به گزارش امروله، 

حسین رضا پور در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد اظهار داشت: طی ایام نوروز روزانه ۱۰ بازرسی از سطح داروخانه‌های استان به عمل آمد و تخلف جدیدی مشاهده نشد.

وی افزود: در این ایام ۳۶ داروخانه شبانه روزی و به همین تعداد داروخانه روزانه فعال بودند.

مدیر نظارت بر دارو و مواد تحت کنترل معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: تمام تخلفات داروخانه‌ها محدود به موارد مشاهده شده در سال گذشته بود که در اواخر اسفند ماه با طرح در کمیسیون، با متخلفین برخورد شد.

این مسئول عنوان کرد: البته این داروخانه‌ها بیشتر مرتکب سهل انگاری شده بودند و از هر شرکتی محلول‌های ضدعفونی را خریداری می‌کردند در حالی که درصد خالص الکل در محلول‌های عرضه شده توسط شرکتهای غیرمجاز رعایت نشده بود.

رضاپور ادامه داد: در حال حاضر داروخانه‌ها نسبت به عرضه ژل های بهداشتی و محلول‌های ضدعفونی اقدام می‌کنند و حتی استان‌های همجوار را طی چندین مرحله پوشش داده‌اند.

وی افزود: همچنین از اوایل سال جدید روزانه ۲۰ هزار عدد ماسک میان داروخانه‌های شبانه روزی استان توزیع شده که در سطح شهرستان کرمانشاه روزانه یک هزار عدد ماسک بین هفت داروخانه توزیع شد و با توجه به راه اندازی ۲ کارخانه دیگر شرایط توزیع ماسک در داروخانه‌ها بهتر خواهد شد.

مدیر نظارت بر دارو و مواد تحت کنترل معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: دستکش‌های نایلونی تنها منحصراً در داروخانه‌ها توزیع نمی شده بلکه در سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌ها نیز عرضه می‌شود و طی روزهای آینده با وجود فعالیت ۲۲ کارخانه تولید آنها افزایش خواهد یافت.

این مسئول عنوان کرد: بازرسی‌ها همچنان ادامه دارد و با داروخانه‌هایی که قوانین را رعایت نکنند، شدیدتر از قبل برخورد می‌شود.

دیدگاه شما