آخرین اخبار

13. ارديبهشت 1399 - 12:55   |   کد مطلب: 311184
مدیرکل هواشناسی کرمانشاه خبر داد
پیش‌بینی بارش باران و رعد و برق در کرمانشاه
مرصادنیوز: مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه از پیش‌بینی بارش باران و رعد و برق در این استان طی هفته جاری خبر داد.

به گزارش امروله، 

محمد خسروی در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد اظهار داشت: بر اساس آخرین تحلیل نقشه‌های هواشناسی هوای امروز استان تا صبح فردا یکشنبه صاف تا قسمتی ابری پیش بینی می‌شود.

وی افزود: طی امروز و فردا در برخی ساعات شاهد وزش باد نسبتاً شدید، افزایش ابر، بارش باران به شکل رگبار بهاری و گاهی رعد و برق و همچنین در برخی نقاط به ویژه نواحی شمالی با رگبار تگرگ خواهیم بود.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه با بیان اینکه به دنبال این شرایط سامانه ناپایداری از ظهر روز سه شنبه تا صبح روز پنجشنبه جو منطقه را تحت تأثیر قرار خواهد داد، بیان داشت: ورود این سامانه به تناوب سبب وزش باد و بارش باران همراه با رعد و برق در سطح استان می‌شود.

خسروی گفت: وزش باد طی ساعاتی از روز سه‌شنبه و چهارشنبه به تدریج سبب غبارآلود شدن هوا به ویژه در نواحی مرزی استان می‌شود.

وی با بیان اینکه شرایط ناپایدار بارش در روز چهارشنبه در نواحی شمالی از نمود بیشتری برخوردار است، عنوان کرد: این وضعیت ممکن است گاهی با رگبار پراکنده تگرگ نیز همراه باشد.

این مسئول با اشاره به اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای مرکز استان بین ۸ تا ۲۴ درجه سانتیگراد در نوسان بوده است، گفت: در این بازه زمانی سومار با ۳۴ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و حمیل با پنج درجه خنک‌ترین نقاط استان بودند.

دیدگاه شما