آخرین اخبار

14. ارديبهشت 1399 - 5:29   |   کد مطلب: 311203
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه گفت: خسارت مالی وارد شده به تأسیسات گردشگری استان ۱۷ میلیارد و ۸۳۰ میلیون تومان برآورد شده است.

به گزارش امروله، 
امید قادری امروز شنبه در کار گروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه که در استانداری برگزار شد، اشاره‌ای به خسارت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا و اثرات نامطلوب آن بر مشاغل مرتبط با صنعت گردشگری استان داشت و گفت: بر اساس ارزیابی‌های به عمل آمده در حوزه گردشگری از اسفند ۹۸ تا پایان فروردین ۹۹ میزان خسارت مالی وارد شده به تأسیسات گردشگری استان اعم از دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، مراکز اقامتی، واحدهای پذیرایی، راهنمایان گردشگری و مؤسسات آموزشی، ۱۷ میلیارد و ۸۳۰ میلیون تومان برآورد شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه افزود: در صورت ادامه این روند و عدم برنامه ریزی برای دوران پساکرونا شاهد بیکاری حدود ۱۱۳۰ نفر خواهیم بود.

وی افزود: در این بین صنایع دستی وابسته به گردشگری از جمله تولیدکنندگان، کارگاه‌ها و صادرکنندگان محصولات صنایع دستی نیز به دلیل عدم حضور گردشگر، متحمل خسارات فراوانی شده‌اند که برآورد آن در استان کرمانشاه طی ماههای اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ در حدود ۱۱ میلیارد و ۴۴۰ میلیون تومان برآورد شده است.

قادری همچنین اظهار داشت: بیماری کرونا به مشاغل خانگی و کارگاه‌های تولیدی نیز ۱ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان خسارت وارد کرده است.

این مسئول همچنین خاطر نشان کرد: در حوزه صنایع دستی حدود ۷ هزار ۵۰۰ نفر دچار خسارت شده‌اند که تعداد زیادی از این افراد هیچ گونه بیمه‌ای ندارند لذا در این راستا ستاد اجرایی فرمان امام (ره) می‌تواند با پرداخت تسهیلات کم بهره به این افراد کمک کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه با بیان اینکه در حال حاضر ۳۰۰ نفر در پروژه‌های مرمتی محوطه‌های تاریخی فعال هستند، گفت: اگر در دوران پساکرونا یک تعطیلی یک هفته‌ای تعریف شود می‌تواند خسارت در حوزه گردشگری را تا حدودی جبران کند.

دیدگاه شما