آخرین اخبار

15. ارديبهشت 1399 - 11:47   |   کد مطلب: 311208
شهردار منطقه ۴ کرمانشاه گفت: اولین پیاده راه کرمانشاه تا آخر تابستان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

بیژن مرادی صبح امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران در خصوص پروژه پیاده راه پارکینگ شهرداری اظهار داشت: این اولین پیاده راه شهر کرمانشاه است.

وی افزود: در فاز اول ۸۰ متر از کار در بهمن ماه ۹۸ انجام شد و به دلیل برودت هوا از ۱۰ اسفند دوباره کار را شروع کردیم و حدود ۱۲۰ متر از کار را آماده کردیم.

شهردار منطقه ۴ کرمانشاه با بیان اینکه تا کنون این پروژه حدود ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: ۲۰ درصد باقیمانده کار به محض اتمام کار امور آب، در قطعه آخر آغاز خواهد شد.

وی بیان داشت: در این پروژه یک خط ویژه حمل و نقل عمومی برای موارد ضروری و عبور آمبولانس تعبیه شده است و مابقی مسیر به صورت پیاده راه است و هیچ تردیدی در آن انجام نمی‌گیرد.

این مسئول گفت: همچنین نماز خانه، فضای سبز، مبلمان و ۱۰ چشمه سرویس بهداشتی در ضلع شرقی برای این مسیر در نظر گرفته شده است.

مرادی در خصوص اعتبار این طرح گفت: در سال ۹۸ حدود ۵۰۰ میلیون تومان به این طرح اختصاص داده شد و برای اتمام آن ۴۰۰ میلیون تومان دیگر نیاز است.

شهردار منطقه ۴ کرمانشاه خاطر نشان کرد: این علاوه بر اینکه در بحث رفع معضلات ترافیک بسیار مؤثر است یک جاذبه گردشگری نیز محسوب می‌شود و به اقتصاد این منطقه هم کمک می‌کند و موجب رونق کسب و کار صنوف این مسیر می‌شود.

وی بیان داشت: فاز دوم این پروژه تا اواخر تابستان به اتمام خواهد رسید و در همین راستا تلاش می‌کنیم بقیه مسیر یعنی تا میدان آزادی را نیز تبدیل به پیاده راه کنیم.

دیدگاه شما