آخرین اخبار

15. ارديبهشت 1399 - 11:49   |   کد مطلب: 311209
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کرمانشاه از اجرای طرح ملی «راهکار» طی ماه مبارک رمضان در مساجد این استان خبر داد.

حجت الاسلام افشین کلات پور در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد از اجرای طرح ملی راهکار در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: این طرح به منظور کمک به خانواده‌های نیازمند و افراد آسیب دیده از کرونا در قالب ۴ محور ایمان، همدلی، کار و ایثار و ۲ بسته برنامه‌ای برگزار می‌شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کرمانشاه افزود: ۱۴ برنامه عملیاتی در قالب ۲ بسته برنامه‌ای و در ۴ محور ایمان، همدلی، کار و ایثار طراحی شده تا کانون‌های فرهنگی هنری بتوانند مادامی که نماز جماعت در مساجد برقرار نیست، این برنامه‌ها را اجرا کنند.

وی اظهار داشت: مساجد استان با استقبال گسترده از طرح ملی راهکار، فعالیت‌هایی از جمله بهره‌گیری از کمک نیکوکاران، تهیه بسته‌های مواد غذایی در بین نیازمندان و تأمین و توزیع اقلام بهداشتی را در دستورکار خود دارند.

حجت الاسلام کلات پور خاطر نشان کرد: این طرح از اردیبهشت تا پایان خردادماه سال جاری ادامه دارد و کانون‌ها می‌توانند با ارسال فیلم و عکس از فعالیت‌های انجام شده در قالب طرح ملی راهکار، بارگذاری و در صفحه اختصاصی کانون و یا انتشار در فضای مجازی در این طرح مشارکت کنند.

این مسئول با بیان اینکه ۵۶۳ کانون فعال در مناطق شهری و روستای داریم، گفت: در بحث کرونا ۵۰ کارگاه تولید ماسک، شیلد و دستکش در لبیک به بیانات مقام معظم رهبری، در کانون مساجد راه اندازی شده است.

وی همچنین توزیع بسته‌های حمایتی خواروبار، غذای گرم و مواد شوینده و بهداشتی برای خانواده‌های نیازمند را از دیگر اقدامات دانست و افزود: اختصاص بخشی از حقوق کارکنان ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه به خانواده‌های نیازمند در قالب طرح ملی همدلی انجام شده است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش اشاره‌ای به اجرای طرح جمعی ختم نور ویژه روزهای ماه مبارک رمضان داشت و گفت: این طرح توسط کانون روستایی عاشوراییان قزانچی با ارسال پیامک از سحر تا افطار انجام می‌شود.

حجت الاسلام کلات پور تاکید کرد: در این روزها که نماز جماعت در مساجد برگزار نمی‌شود نباید ارتباط خانواده‌ها با مساجد قطع شود، لذا برنامه‌های جذابی در این راستا در نظر گرفته شده است و اجرای مسابقه تفسیر جز ۷ قرآن کریم به صورت مجازی ویژه کانون‌های مساجد برای ماه مبارک رمضان یکی دیگر از آن برنامه‌ها است.

دیدگاه شما