آخرین اخبار

23. مرداد 1399 - 11:55   |   کد مطلب: 312213
پایگاه خبری امروله : موسسه سروش مولانا نشست «انسان دوستی از منظر مولانا» را با سخنرانی قربان ولیئی برگزار می‌کند. این سخنرانی پنجشنبه ۲۳ مرداد از صفحه اینستاگرام موسسه پخش می‌شود.

به گزارش امروله،  قربان ولیئی عضو هیأت علمی دانشگاه زنجان، از ساعت ۲۱ پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ در موضوع «انسان دوستی از منظر مولانا» سخنرانی می‌کند. این سخنرانی در اینستاگرام مؤسسه سروش مولانا به نشانی http://instagram.com/sorooshemowlana پخش می‌شود.

 

قربان ولیئی در شهر صحنه از توابع کرمانشاه به دنیا آمد. او از شاعران معاصر فارسی زبان است که در وصف امام حسین (ع)، اشعاری را سروده است. تحصیلات خود را تا دیپلم تجربی در زادگاهش گذراند. آنگاه در رشته برق فوق دیپلم گرفت اما کارشناسی و کارشناسی ارشد را در رشته زبان و ادبیات فارسی پی گرفت و سپس تحصیلات خود را در همان رشته تا سطح دکترا در دانشگاه تربیت مدرس ادامه داد. او علاوه بر تدریس در دانشگاه در فرهنگسراهای مختلف تهران به تدریس غزلیات حافظ و شرح مثنوی مولوی پرداخته است.

 

«گفتم به لحظه نام تو را، جاودانه شد»، «ترنم داوودی سکوت»، «باید نوشت نام تو را با پرنده‌‏ها»، «با دو چشم دچار یکتایی»، «جوان شدن جاودانگی» و «ضربات ذات» و «غزل مثنوی عاشورایی» از جمله کتاب‌های منتشر شده اوست.

دیدگاه شما