آخرین اخبار

19. مهر 1399 - 8:32   |   کد مطلب: 312751
پایگاه خبری امروله : شهردار صحنه گفت : عملیات هرس فرم درختان به منظور زیباسازی و تحریک درختان برای شاخه زایی و جوان سازی در شهر صحنه در حال انجام است.

مهدی رضایی در گفتگو با امروله، هرس درختان بوستان‌ها و معابر سطح شهر را هم‌زمان با آغاز فصل پاییز یکی از اولویت‌های شهرداری صحنه دانست و بیان کرد: با شروع فصل پاییز و آغاز بادهای فصلی هرس درختان معابر سطح شهر و بوستان‌ها در دستور کار واحد فضای سبز شهرداری قرار گرفته است.

 

 وی در خصوص میزان و شدت هرس درختان در فضای سبز شهری گفت : در هرس درختان به عواملی نظیر نوع گونه گیاهی، سن درخت، موقعیت مکانی درخت، درجه سلامت درخت، زمان هرس، فرم دهی اولیه و تربیت درخت در سالهای اولیه کاشت توجه می شود.

 

وی با تأکید بر حفظ ظاهر و سلامت درختان در هرس سالیانه افزود: با توجه به نوع درختانی که در شهر صحنه وجود دارد، هرس طولی و عرضی درختان را در پاییز و با توجه به نوع خطرات احتمالی برای درختان انجام می‌دهیم و در هر دو مورد سلامت درخت در نظر گرفته می‌شود.

 

شهردار صحنه در پایان خاطر نشان کرد : هرس پرچین های معابر و رفیوژهای سطح شهر نیز به صورت مستمر و با هدف ایجاد هارمونی و یکنواختی در سطح فضای سبز شهری انجام می شود.

دیدگاه شما