آخرین اخبار

23. مهر 1399 - 12:28   |   کد مطلب: 312808
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه ده‌ها میلیارد دلار از درآمدهای ارزی ما در خارج از کشور مسدود شده است، گفت: امیدواریم بتوانیم از منابع ایران در عراق که ۵ میلیارد دلار است استفاده کنیم.

به گزارش امروله، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی صبح امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در رابطه با روند صعودی دلار و ارز و آخرین تلاش‌های بانک مرکزی اظهار داشت: شرایط بازار ارز از پیچیدگی‌های خاصی برخوردار شده است و بخاطر اتفاقات شش ماهه اخیر بعد از کرونا و فشارهای حداکثری آمریکا انتظارات منفی در جامعه شکل گرفته و ما تمام تلاش خود را می‌کنیم وضعیت را به ثبات برسانیم.

وی عنوان کرد: شرایط بسیار پیچیده و در حال تغییر است. ده‌ها میلیارد دلار از درآمدهای ارزی ما در خارج از کشور را مسدود کردند در حالی که پیش‌بینی ما این بود بتوانیم از آنها بهره برداری کنیم.

رئیس کل بانک مرکزی افزود: نسبت به آینده خوش بین هستم. ما مقاومت خود را بیشتر می‌کنیم. یکی از کارهای مهم ما مذاکره با کشورهایی بود که پول‌های ما در آنجاست. به عراق رفتیم تا ان شاءالله بتوانیم منابع خود که بیش از ۵ میلیارد است را استفاده کنیم.

ادامه دارد...

دیدگاه شما