آخرین اخبار

4. آذر 1399 - 9:29   |   کد مطلب: 313163
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان صحنه :
اصناف صحنه انبارهای خود را در سامانه جامع ثبت کنند
پایگاه خبری امروله: رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان صحنه گفت: ثبت انبارها و سردخانه‌ها در سامانه جامع انبارها الزامی است و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

یاسر فرامرزی در گفتگو با امروله، عنوان کرد : طرح سامانه جامع انبارها از ابتدای آبان ماه سال 1395 به صورت سراسری ابلاغ شده است .

 

وی ادامه داد :براساس تعریف قانونگذار هر مکانی که در آن کالا نگهداری می‌شود، انبار محسوب می شود، بنابراین انبار کارخانه‌ها، انبار دامداری‌ها و مرغداری‌ها و انبارهای مختلف دیگر از جمله انبار مواد معدنی همه مشمول ثبت نام در سامانه جامع انبارها هستند.

 

فرامرزی خاطر نشان کرد :  در سامانه جامع انبارها برای هر انبارداری حساب کاربری ایجاد شده است و انبار‌دار با استفاده از رمز ورود به کاربری به حساب خود وارد می‌شود و در آنجا موجودی انبار خود  را براساس خوداظهاری ثبت می‌کند.

 

وی بیان داشت: پس از ثبت موجودی انبار توسط انباردار در سامانه انبارها، پیغامی برای انباردار ارسال می‌شود، با محتوای موجودی انبار و در صورت تایید انباردار، موجودی انبار در سامانه ثبت نهایی می‌شود.

 

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان صحنه گفت: : بعد از ثبت موجودی اولیه، انبار‌دار موظف است، در هر بار  ورودی و خروجی را در سامانه جامع انبارها اعلام کند.

 

فرامزی بیان کرد : عدم انجام این مهم به منزله احتکار بوده و با برخورد قانونی توسط دستگاه های نظارتی مواجه خواهد شد.

 

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت صحنه در پایان بیان کرد: مردم انبارهای غیرقانونی را از طریق سامانه ۱۲۴ اعلام تا در سریع‌ترین زمان ممکن به گزارش آن‌ها رسیدگی شود.

دیدگاه شما