آخرین اخبار

10. آذر 1399 - 9:55   |   کد مطلب: 313201
دادستان اسلام آبادغرب با هشدار به لزوم مراقبت بیشتر خانواده ها، از بازداشت متهم به آدم ربایی و آزار جنسی یک دختر جوان در اسلام آبادغرب خبر داد.

به گزارش امروله، دادستان عمومی و انقلاب اسلام آبادغرب در گفتگو با  اسلام آباد خبر، اظهار داشت: متاسفانه  یک مورد آدم ربایی و اذیت و آزار جنسی یک دختر جوان در شهرستان رخ داده که با ورود سریع  پلیس آگاهی حسب دستور قضایی فرد مجرم دستگیر شده و انشاءالله با یک برخورد انقلابی درس عبرتی برای مجرمان خواهد شد که دست به چنین اقداماتی نزنند.
 

سید سجاد ملایری عنوان کرد: گرچه تمایل نداریم چنین مباحثی را در رسانه ها مطرح کنیم اما چون در مدت کوتاهی چندین مورد از چنین جرم هایی رخ داده که نشان از بی مبالاتی برخی خانواده ها و به ویژه خانم های جوان دارد که لازم است به خانواده ها گوشزد شود تا خدای ناکرده در آینده شاهد چنین مشکلاتی نباشیم.

وی با تأکید بر مراقبت بیشتر خانواده ها و خانم های جوان هشدار داد که لازم است بحث پیشگیری اجتماعی از جرم را جدی گرفته و از سوار شدن و تردد با  مسافربرهای شخصی و ناشناس برحذر باشند و از تاکسی های عمومی و آژانس های مورد اعتماد استفاده نمایند تا از وقوع بزه پیشگیری شود.

دادستان شهرستان اسلام آبادغرب تصریح کرد: متاسفانه امثال چنین مجرمانی با تهیه فیلم و اقدام به تهدید و نشر آن در فضای مجازی اقدام به هتک حیثیت و بازی با آبروی افراد می کنند که آن هم جرم تلقی می شود و پیگرد قانونی دارد.
 

ملایری در هشدار دیگری به خانواده ها گفت: انتشار تصاویر خصوصی در شبکه  های اجتماعی، ابزاری برای اخاذی های اینترنتی می باشد که برای جلوگیری از این تهدید نباید عکس‌ها و ویدئوهای شخصی و خانوادگی را در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی بارگذاری نمود اما متاسفانه برخی افراد بدون اینکه هیچ شناخت و اطلاعاتی نسبت به فضای مجازی داشته باشند، اقدام به چنین کاری می نمایند که به راحتی صفحات شخصی شان هک شده و تصاویر خصوصی ایشان به سرقت می رود که این امر دستاویزی برای مجرمان در بحث تهدید و اذیت و آزار جنسی و تهدیدات مالی این افراد  قرار می گیرد .
 

دادستان اسلام آبادغرب با تقدیر و تشکر از کارکنان پلیس آگاهی شهرستان  که سریعا" حسب دستور قضایی ورود کرده اند و فرد مجرم را دستگیر نموده اند، خاطرنشان کرد: مردم در باب پیشگیری باید دقت و مراقبت بیشتری به خرج دهند تا علل زیربنایی جرم منجر به افزایش آسیب های اجتماعی نشود.

دیدگاه شما