جبران خسارت سیل تمامی مددجویان کمیته‌امداد

سرویس: اجتماعیکد خبر: 315149|22:13 - 1400/10/24
نسخه چاپی
جبران خسارت سیل تمامی مددجویان کمیته‌امداد
در پی وقوع سیل اخیر در استان‌های جنوبی کشور، بنیاد مستضعفان پرداخت تمامی خسارت‌های وارده مددجویان سیل‌زده تحت پوشش کمیته امداد را عهده دار شد.

به گزارش امروله ،به نقل ازخبرگزاری مهر، به دنبال وقوع سیل در استان‌های جنوبی و وارد آمدن خسارت‌های هنگفت به برخی از ساکنان این مناطق، بنیاد مستضعفان، جبران تمام خسارت‌های وارد شده به خانواده‌های مددجویان کمیته امداد را عهده‌دار شد.

بر اساس این گزارش با دستور سید پرویز فتاح، هزینه جبران تمام خسارت وارده به بیش از ۷۳۰۰ خانواده مددجوی کمیته امداد در ۴ استان سیل‌زده «سیستان و بلوچستان»، «فارس»، «هرمزگان» و «کرمان» را با اختصاص اعتباری بالغ بر ۷۷ میلیارد تومان برعهده گرفت.

با توجه به مکاتبات صورت گرفته میان رؤسای بنیاد مستضعفان و کمیته امداد، خسارت سیل همچون خسارت به «دام‌های سبک و سنگین، تلویزیون، یخچال، فرش، آبگرمکن، بخاری، کولرگازی، اجاق گاز، لباسشویی، پتو و سایر لوازم ضروری» توسط بنیاد مستضعفان جبران می‌شود.

این کمک‌ها در حالی است که پیش از این نیز بنیاد برای جبران بخشی از خسارت‌های وارده به لوازم خانگی هموطنان آسیب‌دیده در این استان‌ها، مبلغ ۵۰ میلیارد تومان را از طریق استانداری‌ها اختصاص داده و تأمین رایگان تمام سیمان مورد نیاز برای بازسازی مناطق سیل‌زده را نیز عهده‌دار شده بود.