اختصاصی| متن کامل برنامه 7 فصلی وزیر صنعت برای تحول در خودروسازی

سرویس: سیاسیکد خبر: 315270|21:56 - 1400/11/04
نسخه چاپی
اختصاصی| متن کامل برنامه 7 فصلی وزیر صنعت برای تحول در خودروسازی
متن کامل برنامه 7 فصلی وزیر صنعت برای تحول در خودروسازی از سوی خبرگزاری فارس منتشر شد.

به گزارش امروله ،به نقل ازخبرگزاری فارس، یکی از وعده‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت سیزدهم در کمیسیون صنایع و معادن مجلس در هنگام اخذ رأی اعتماد، تدوین و ارائه برنامه جامع برای تحول در صنعت خودروسازی کشور بوده است.

حالا و با گذشت 5 ماه از آغاز بکار تیم جدید وزارت صنعت، روز گذشته سیدرضا فاطمی امین با حضور در جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، پیش‌نویس برنامه خود برای تحول در صنعت خودروی کشور را به نمایندگان ارائه کرده است.

این برنامه شامل 7 فصل به این شرح است؛1. تعیین وضع موجود 2. مسائل صنعت خودرو 3. مقاصد 4. راهبردها 5. ساز و کارها در حوزه قیمت و کیفیت 6. نقشه راه 7. الزامات.

پس از تشریح این برنامه در جلسه دیروز کمیسیون و ارائه نظرات و دیدگاه‌های نمایندگان، قرار شده است تا اعضای کمیسیون صنایع و معادن طی یک هفته آینده با مطالعه دقیق این برنامه و در جلسه مجدد با وزیر صنعت، ابعاد اجرایی این طرح را ارزیابی و جمع‌بندی کنند؛ همچنین در این فاصله، جلسه‌ای نیز در روز شنبه هفته آینده با حضور مدیران شرکت‌های خودروساز و قطعه‌ساز در کمیسیون صنایع و معادن برگزار می‌شود تا نظرات آنها در خصوص برنامه ارائه شده از سوی وزیر صنعت دریافت شود.

در بخشی از این برنامه ارائه شده،مقاصد کلان صنعت خودروی سبک در افق 1404 ارائه شده که بر این اساس، تیراژ تولید خودرو به 3 میلیون دستگاه در سال 1404 خواهد رسید و میانگین مصرف سوخت خودروهای تولیدی نیز 6.8 درصد خواهد بود.

 

همچنین در بخش دیگری از این برنامه، ساز و کار کاهش قیمت در دو بخش خودروسازی و قطعه‌سازی در 4 سال آینده ارائه شده است.

 

این برنامه در ادامه، ساز و کار افزایش کیفیت و راهکارهای آن را نیز ارائه کرده است.

 

تشریح پروژه تحولی صنعت خودرو در 9 بند، بخش دیگر برنامه ارائه شده از سوی وزیر صنعت به نمایندگان مجلس است.

 

در این برنامه، همچنین منابع مالی مورد نیاز برای اجرای نقشه تحول در صنعت خودرو نیز برآورد شده است.

 

برای دریافت جدول کاملبرنامه تحول در صنعت خودرو 

 را کلیک کنید.