تشکیل ستاد راهبردی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در وزارت تعاون

سرویس: اخبار کوتاهکد خبر: 315505|21:41 - 1400/11/27
نسخه چاپی
تشکیل ستاد راهبردی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در وزارت تعاون
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون از تشکیل ستاد راهبردی بیانیه گام دوم با هدف تبیین، ترویج و جاری سازی بیانیه در این وزارتخانه خبر داد .

به گزارش امروله ، به نقل ازخبرگزاری مهربه نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «محمد چکشیان» در نخستین جلسه شورای هماهنگی ستاد راهبردی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در این وزارتخانه گفت: برای تسهیل انطباق اهداف، مأموریت‌ها و وظایف اصلی به عنوان اجتماعی‌ترین دستگاه حاکمیتی، محورهای راهبردی بیانیه گام دوم تبیین شده است. در این ساختار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان رئیس ستاد و معاون فرهنگی و اجتماعی، نایب رئیس هستند.

چکشیان افزود: در این ستاد، دو کارگروه «تبیین و ترویج» و «جاری سازی (در برنامه و عملکرد)» و شورای هماهنگی پیش بینی شده است و نمایندگان تام الاختیار معاونت‌ها و سازمان‌های تابعه، عضو شورای هماهنگی این ستاد هستند.

معاون فرهنگی و اجتماعی افزود: انقلاب اسلامی پس از ۴۰ سال و عبور از فراز و نشیب‌های بسیار، وارد چهل سال دوم خود شد و به همین منظور و در بهمن ماه ۱۳۹۷مقام معظم رهبریبا صدور بیانیه گام دوم انقلاب، نقشه راه آن را با یک جمع‌بندی از محتوا و آرمان‌ها ترسیم کرده‌اند که در حقیقت، امید و واقع گرایی در کنار هم و در یک تحلیل راهبردی جمع شده است.

چکشیان به مهمترین ویژگی‌های بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: بینش و نگرش منتقل شده در این بیانیه، یک نگاه دقیق به گذشته و دیدن ضعف‌ها و مشکلات آن، بیان برکات و دستاوردها و همچنین توجه به ظرفیت‌ها و امید به آینده برای نیل به چشم انداز ترسیم شده می‌باشد. درک این نگاه و بینش و اهمیت آن، بسیار ضروری است.

وی به نقل قولی از آیت الله شب زنده دار پس از دیدارش بامقام معظم رهبریدر خصوص بیانیه گام دوم اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در این باره فرمودند «من روی این بیانیه خیلی زحمت کشیدم، من بنای بر این ندارم که اگر چیزی نوشتم یا مطلبی می‌گویم از دیگران درخواست کنم که روی آن کار کنند، ولی راجع به این می‌گویم این کار را بکنند».

در ادامه این نشست، پیش نویس محورهای راهبردی بیانیه گام دوم قرائت شد و اعضای شورای هماهنگی ستاد، نظر و دیدگاه‌های خود را در این باره و همچنین ستاد راهبردی بیاینه بیان کردند.