گزارش

افزایش 10 درصدی قیمت‌ لبنیات/ شیر، ماست و پنیر گران می‌شود

سرویس: اجتماعیکد خبر: 285511|17:45 - 1394/04/07
نسخه چاپی
افزایش 10 درصدی قیمت‌ لبنیات/ شیر، ماست و پنیر گران می‌شود
نتیجه یک سال تلاش دامداران برای افزایش قیمت خرید شیرخام توسط صنایع لبنی منجر به افزایش 10 درصد قیمت شیر، ماست و پنیر شد که البته این موضوع در دولت تایید شده، ولی هنوز به تصویب ستاد تنظیم بازار نرسیده است.

به گزارشامروله، تیرماه سال 93 با مصوبه دولت قیمت خرید شیرخام از دامداران 1440 تومان تعیین شد، اما از آن تاریخ تا به امروز به دلیل امتناع صنایع لبنی از خرید شیرخام با قیمت مذکور این مصوبه عملیاتی نشد.

 

در یک سال گذشته دامداران مدام نسبت به عدم اجرای این مصوبه شاکی بودند، طوری که از طرق مختلف حتی تجمع در مقابل نهاد ریاست جمهوری در صدد حل مشکل خود برآمدند.

 

براساس این گزارش، از زمان اعلام مصوبه صنایع لبنی شیر خام  را با قیمت متوسط حدود 1250 تومان از دامداران خریداری می‌کنند و دلیل این اقدام را عدم کشش بازار عنوان می‌کنند، از آن طرف هم دامداران خرید شیر به قیمت کمتر از 1440 تومان را احجاف در حق خود می‌دانند و بیان می‌کنند که با این روند ادامه فعالیت برای آنها امکان‌پذیر نیست.

 

به هرحال نتیجه این مباحث این بود که امروز وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که به دلیل اینکه دولت نمی‌تواند یارانه این بخش را پرداخت کند، مقرر شده قیمت 3 قلم محصول لبنی شامل شیر، ماست و پنیر 10 درصد افزایش یابد که البته این موضوع در دولت تائید شده، ولی هنوز به تصویب ستاد تنظیم بازار نرسیده است.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد