آیت الله سبحانی در دیدار حزب موتلفه:

پرداخت یارانه به ۷۰ میلیون نفر اتلاف سرمایه است

سرویس: اقتصادیکد خبر: 293783|15:15 - 1395/03/17
نسخه چاپی
پرداخت یارانه به ۷۰ میلیون نفر اتلاف سرمایه است
این مرجع تقلید تاکید کرد: یارانه‌هایی که امروز دولت به این شکل و به ۷۰ میلیون نفر می‌دهد جز اتلاف سرمایه چیز دیگری ندارد.

به گزارشامروله،  آیت الله سبحانی مرجع تقلید شیعیان در دیدار با دبیرکل، اعضای شورای مرکزی، هیات اجرایی و دبیران استانهای حزب موتلفه اسلامی با اشاره به سه انقلاب در کشور گفت: انقلاب اول برای میرزای شیرازی بود که با مساله تحریم تنباکو شروع شد و با این تحریم انقلابی را آغاز کرد که بسیار موثر بود تا جایی که در درون منزل شاه نیز موثر واقع شد اما این انقلاب خیلی کم اثر شد و افراد خاص بر سر کار آمدند.

این مرجع تقلید شیعیان جهان بیان داشت: انقلاب دوم را آیت الله کاشانی ایجاد کرد اما اثر کمتری داشت. عمده این دو انقلاب مانند شاخه های یک درخت بودند اما انقلاب اسلامی را که امام خمینی(ره) پایه گذاری کردند با این دو انقلاب تفاوت داشت و از ریشه و ایجاد یک نظام بود. امام زمانی که دید ریشه یک نظامی فاسد است آن را عوض کرد.

وی افزود: امام خمینی(ره) انقلاب کردند و در ۲۲ بهمن خداوند متعال آنچه ما سالیان دراز می خواستیم را در اختیار مسلمانان قرار داد. ما خدمات گذشتگان را تقدیر می کنیم زیرا خدمات آنها بسیار موثر بود.

آیت الله العظمی سبحانی با تاکید بر وحدت کلمه گفت: وحدت کلمه باعث تاثیر بیشتر و کمتر شدن فاصله ها می شود. اگر وحدت باشد بیشتر به نتیجه می رسیم و اگر فاصله ها بیشتر باشد کمتر به نتیجه خواهیم رسید. خداوند متعال در قرآن کریم می فرمایند به ریسمان الهی باید چنگ زد.

وی افزود: کسانی که دچار تفرقه شده اند باید به ریسمان وحدت چنگ بزنند. موتلفه اسلامی صاحب فکر و علم و خدمات عملی است و در راه وحدت باید بیشتر تلاش کنید.

آیت الله العظمی سبحانی تاکید کرد: همانطور که مقام معظم رهبری نیز تاکید کردند همدلی دولت و ملت و مجلس می تواند مشکلات را حل کند، همه ما باید برای وحدت تلاش کنیم تا بتوانیم مشکلات کشور را برطرف کنیم.

وی افزود: اینکه همه با هم وحدت داشته باشند شاید امکان پذیر نباشد اما آنهایی که دغدغه دین دارند و اهل فکر و رسیدگی به امروز مردم هستند با هم جمع شوند مشکلات بهتر حل می شود.

این مرجع تقلید اظهار داشت: یارانه هایی که دولت امروز به این شکل می دهد جز اتلاف سرمایه و مال چیز دیگری ندارد، این یارانه ها با این میزان تاثیر چندانی در زندگی مردم ندارد اما اگر یکجا باشد می تواند بسیاری از مشکلات را حل کند. دولت باید در این زمینه فکری کند.

آیت الله العظمی سبحانی اظهار داشت: دولت شیوه پرداخت یارانه ها را به کمیته امداد واگذار کند زیرا این نهاد انقلابی فقرا و مستمندان را می شناسد و میتواند در کشور آنها را ارزیابی و شناسایی کند و به جای پرداخت یارانه به ۷۰ میلیون نفر مثلا به ۱۰ میلیون نفر بدهد.

وی افزود: کمیته امداد می تواند یارانه ها به افرادی که مستحق آن هستند برساند. امروز افرادی هستند که مشکل مالی ندارد و چه معنایی دارد که یارانه دریافت کنند.

این مرجع تقلید شیعیان جهان تاکید کرد: اینکه ۷۰ میلیون مانند فقرا و مستمندان یارانه بگیرند کاری غلط است.

وی ادامه داد: اقتصاد کشور امروز با این وضعیت و روش ها درست شدنی نیست. متاسفانه برخی می خواهند همه زنان و همه مردان شغل داشته باشند که اینکار نشدنی است و برون سالاری کردن درست نیست. شغل خارج از خانه برای این همه افراد درست کردن امکان پذیر نیست. زنان باید در محدوده خاص و فعالیت هایی که به آنها نیاز است وارد شوند و دم از تساوی کار برای زنان و مردان امکان پذیر نخواهد بود.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد