تاکنون موردی از ابتلا به «کرونا» در کشور نداشته‌ایم

سرویس: اجتماعیکد خبر: 310478|12:39 - 1398/11/23
نسخه چاپی
تاکنون موردی از ابتلا به «کرونا» در کشور نداشته‌ایم
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: خوشبختانه تا به امروز هیچ گونه مورد ابتلا به «کرونا» در کشور نداشته‌ایم و هیچ موردی تایید نشده است.

به گزارشامروله، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به تمهیدات کشور برای مقابله با ویروس «کرونا»، اظهار داشت:کروناچه برای ایران و چه برای جهان یک تهدید به حساب می‌آید و صدای پایکرونارا از پشت مرزها می‌شنویم.

وی افزود: خوشبختانه تا به امروز هیچ گونه موردابتلاءبهکرونایجدید در کشور نداشته‌ایم و هیچ موردیتأییدنشده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به خبر ابتلای یک زن به «کرونا»، گفت: موردی که مطرح می‌شود، مربوط به یک خانم چینی در زنجان بود که تحت نظر بوده و سه بار از او تست انجام گرفت؛ تمامی این تست‌ها نیز خوشبختانه همه منفی بوده و تا به امروز هم خوشبختانه هیچ مورد مثبتی ازابتلاءبهکرونانداریم.

نمکی همچنین در مورد دانشجویانی که ازووهانچین به کشور بازگشته‌اند، گفت: هموطنان ما که ازووهانبازگشته‌اند در قرنطینه بوده و تمامی تست‌هایی که انجام گرفته و بررسی‌هایی که انجام شد منفی بوده و خوشبختانه حال همه آنها خوب است.

وی اضافه کرد: نماینده سازمان جهانی بهداشت نیز از این محل، بازدید داشت و روش‌ها و استانداردهای رعایت شده از سوی ما و همچنین نوع مراقبت‌ها از دانشجویان را موردتأییدقرار داد. الحمدالله حال همه آنها خوب است و امیدواریم در روز چهاردهم بعد از قرنطینه با دعوت از خانواده‌های دانشجویان و بعد از نشست خبری، این افراد مرخص شوند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه در ۳۶ نقطه از مبادی ورودی کشور همه موارد را تحت نظر داریم، اظهار داشت: پروازهای مستقیم از چین نیز خوشبختانه و یامتأسفانهبرقرار نیست. البته ما اصلاً خوشحال نیستیم روابط با جهان دچار مشکل باشد و امیدواریم هرچه زودتر مشکل آنها حل شود.

نمکی تصریح کرد: فعلاً تمامی پروازهای ما از چین لغو شده است و به وزارت امور خارجه هم اعلام کرده‌ایم، اگر یکی از ایرانیان عزیز که تصمیم دارد به کشور وارد شود، قبلاً باید لیست به ما داده شود و بعد از بررسی مسائلی چون محلی که می‌خواهند بیایند، کارهای قرنطینه‌ای را مدیریت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: بعد از پرواز «ووهان» مسافر جدیدی را تا این لحظه به کشور نداشته‌ایم.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد