آخرین اخبار

9. مهر 1399 - 10:20   |   کد مطلب: 312655
در واکنش به مناظره ترامپ و بایدن؛
ریچاردهاس:ته‌مانده نفوذ جهانی آمریکا به باد رفت
رئیس اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا مدتی که به تماشای جدال انتخاباتی ترامپ و بایدن گذراند؛ بدترین دقایق عمر خود را توصیف کرد و گفت آنها باقی‌مانده نفوذ جهانی آمریکا را تضعیف کردند.

به گزارش امروله،  نخستین مناظره «جو بایدن» و «دونالد ترامپ» نامزدهای دموکرات و جمهوریخواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، خاتمه یافت حال آنکه از هم‌اکنون گمانه‌زنی‌ها و واکنش‌ها درباره محتوا و عملکرد هر یک از آنها به موضوعی داغ بدل شده است.

در همین رابطه، «ریچارد هاس» رئیس اندیشکده آمریکایی شورای روابط خارجی در پیامی توئیتری نوشت: امیدوارم آن‌طور که مارشال مک لوهان (فیلسوف کانادایی) گفته؛ همه جهان به تماشای این مناظره ننشسته باشند چراکه در این صورت باقی‌مانده نفوذ آمریکا در جهان نیز تضعیف می‌شود و آرمان دموکراسی به مخاطره می‌افتد.

وی در پیام دیگری نوشت: (این مناظره) ناامیدکننده‌ترین، مایوس‌کننده‌ترین و ناراحت‌کننده‌ترین ۹۰ دقیقه عمرم بود. اگر نگران آینده این کشور نبودید، به تماشای آن نمی‌نشستید.

واکنش توئیتری هاس در حالی است که طی مناظره، طرفین بارها یکدیگر را به دروغگویی متهم کردند حال آنکه در تائید یا رد اتهام‌های آنها، شبکه سی‌بی‌اس، در بسیاری موارد به اظهارات هر دو نفر آنها (بایدن و ترامپ) عنوان «کذب» یا «گمراه‌کننده» اطلاق کرد.

دیدگاه شما