لایحه رتبه‌بندی فرهنگیان در اولویت بررسی مجلس قرار گرفت

سرویس: اخبار کوتاهکد خبر: 313955|13:15 - 1400/03/10
نسخه چاپی
لایحه رتبه‌بندی فرهنگیان در اولویت بررسی مجلس قرار گرفت
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بررسی اولویت‌دار لایحه رتبه‌بندی فرهنگیان موافقت کردند.

در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی مبنی بر تقاضای در اولویت قرار گرفتن لایحه رتبه بندی فرهنگیان در دستور کار قرار گرفت.

حجت‌الاسلام حسن نوروزی در مخالفت با این لایحه، گفت: مجلس در سالهای قبل چندین بار موضوع رتبه بندی فرهنگیان را به تصویب رسانده است و در بودجه سال ۱۴۰۰ هم دولت شش هزار میلیارد تومان برای رتبه بندی فرهنگیان اختصاص داده بود که با پیگیری نمایندگان به ۱۵ هزار میلیارد تومان افزایش یافت.

وی بیان کرد: امروز آموزش و پرورش به ۹۰ هزار معلم نیاز دارد و در سال ۱۴۰۴ نیاز آموزش و پرورش به معلمان به ۶۰۰ هزار نفر می‌رسد.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به جای اینکه هر از چند گاهی طرح و لایحه‌ای برای فرهنگیان به تصویب برسد، لازم است کمیسیون آموزش مجلس و فراکسیون فرهنگیان یک قانون جامع به تصویب برساند تا به درد همه معلمان بخورد و مشکل آنان را حل کند.

در ادامه جلسه، محمد حسین فرهنگی در موافقت با بررسی اولویت دار این لایحه گفت: در این لایحه مواردی در نظر گرفته شده تا مشکلات فرهنگیان حل و فصل شود و ما باید به فرهنگیان این پیام را بدهیم که مطالبه آنان مورد حمایت مجلس است.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: متأسفانه می‌بینیم که تبعیض زیادی بین بخش‌های اداری و آموزشی آموزش و پرورش و همچنین بین مدارس دولتی و غیر دولتی وجود دارد که این تبعیض‌ها باید برطرف شود و تصویب این لایحه قطعاً به این موضوع کمک می‌کند.

در ادامه جلسه نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ۱۵۶ رأی موافق، ۹ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۳ نماینده حاضر در جلسه با اولویت بررسی لایحه رتبه بندی فرهنگیان موافقت کردند.