افزایش موارد بستری کرونا/ بیشترین مرگ و میر در ۳ استان

سرویس: اخبار کوتاهکد خبر: 314160|10:02 - 1400/04/21
نسخه چاپی
افزایش موارد بستری کرونا/ بیشترین مرگ و میر در ۳ استان
سخنگوی وزارت بهداشت، از افزایش میزان مراجعات سرپایی بیماران کرونایی و همچنین موارد بستری و فوتی های این بیماری در کشور خبر داد.

به گزارش امروله ،سیما سادات لاری، گفت: در هفته گذشتهتعداد مراجعان سرپایی کرونا مثبت در کشور حدود ۴۰ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به افزایش ۱۷ درصدی موارد مثبت بستری، افزود: همچنین شاهدافزایش ۱۰ درصدی فوتی‌ها نسبت به هفته قبل‌تربودیم.

لاری ادامه داد:استان‌های ایلام، یزد، کرمان، مازندران و بوشهربه ترتیب دارای بیشترین میزان بروز موارد بستری کرونا مثبت در کشور بودند. ضمن اینکه استان‌های سیستان و بلوچستان، یزد و بوشهر دارای بیشترین میزان موارد مرگ و میر کرونا هستند.

بیشتر بخوانید:

واکسن همه افراد ۶۰سال به بالا موجود است

وی گفت: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در کشور با حد مطلوب فاصله بسیار زیادی دارد و استان‌های یزد و هرمزگان دارای پایین‌ترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور هستند.

لاری اظهار کرد: ویروس جهش یافته نوع دلتا سرعت تکثیر و شیوع بالاتری نسبت به جهش‌های قبلی ویروس کرونا دارد و با توجه به شیوع گسترده آن در بسیاری از نقاط کشور، لزوم پایبندی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد و در صورت تداوم روند کاهشی عمل به دستورالعمل‌های بهداشتی، شرایط بیماری در کشور به مراتب سخت‌تر خواهد شد.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: از همه مردم می‌خواهیم که حتی در صورت تزریق واکسن کرونا نیز موارد بهداشتی مانند استفاده از ماسک و عدم حضور در محل‌های سربسته و پرتجمع را رعایت کنند.

وی تاکید کرد: امیدواریم در روزهای آتی با رسیدن محموله‌های جدید واکسن کرونا، فرآیند واکسیناسیون کووید ۱۹ سرعت بیشتری بگیرد.