پایگاه خبری تحلیلی امروله21:49 - 1394/03/16
رئیس اداره حقوقی پلیس آگاهی ناجا:

پلیس ویژه کودکان و نوجوانان تشکیل می شود

رئیس اداره حقوقی پلیس آگاهی ناجا گفت: تشکیل پلیس ویژه کودکان و نوجوانان که از نوآوری های قانون آیین دادرسی کیفری جدید است، در تیر ماه امسال اجرایی می شود.

به گزارشامروله،  ؛سرگرد جمشید راد گفت: بر اساس ماده ۳۱ قانون، به منظور حسن اجرای وظایف ضابطان در مورد کودکان و نوجوانان، پلیس ویژه اطفال و نوجوانان در ناجا تشکیل و مشغول به کار می شود.

وی ادامه داد: با اختصاصی شدن مراجع رسیدگی به جرایم کودکان و نوجوانان در قانون آیین دادرسی کیفری جدید، این امر مستلزم آن است که بازوهای اجرایی این مراجع نیز آموزش های لازم را دیده باشند.

جمشید راد با بیان اینکه هم اکنون با همکاری قوه قضائیه و نمایندگان ناجا از جمله نماینده حقوقی پلیس آگاهی پیش نویس مقدماتی لایحه پلیس ویژه کودکان و نوجوانان در حال تهیه و تنظیم است، گفت: پس از اجرایی شدن قانون آیین دادرسی کیفری، پلیس با کمک قوه قضائیه به جرایم کودکان و نوجوانان رسیدگی می کند.

رئیس اداره حقوقی پلیس آگاهی تصریح کرد: از ویژگی های لایحه پلیس ویژه اطفال و نوجوانان این است که از کارکنانی که در رشته های حقوق، روانشناسی و علوم اجتماعی تحصیل کرده اند و تجارب کافی در این زمینه دارند، بهره برداری کاربردی و بهینه می شود.