پایگاه خبری تحلیلی امروله12:02 - 1399/04/11
فرماندار صحنه :

پیش شرط توسعه روستایی مطالبه گری و پیگیری اعضای شوراهای روستاها و دهیاران است

پایگاه خبری امروله : فرماندار شهرستان صحنه گفت : پیش شرط توسعه روستایی مطالبه گری و پیگیری اعضای شوراهای روستاها و دهیاران است.

به گزارشامروله،  جلسه هم اندیشی و بررسی مشکلات روستایی دهیاران بخش مرکزی صحنه با حضور فرماندار؛معاون سیاسی ،بخشدار مرکزی  و ریاست منابع طبیعی این شهرستان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد .

 

علیرضا حیدری  فرماندار صحنه در این نشست با تبریک پیشاپیش روز ده و دهیاری ، برگزاری جلسات با شوراها و دهیاران و اطلاع رسانی مناسب به اهالی، تعامل سازنده با اهالی و همکاری با ادارات، درخصوص تلاش دهیاران برای مطالعه و شناخت پتانسیل های منطقه خود از قبیل گردشگری، کشاورزی و صنایع نکاتی را یادآور و خواستار تلاش مضاغف دهیاران با توجه به کمبود منابع مالی شد.

 

حیدری تاکید کرد: ایجاد وحدت و همدلی و مشارکت بیشتر روستائیان در اداره روستا و سوق دادن دهیاریها بسوی خودکفایی و ایجاد کارآفرینی در روستا با تلاش دهیاران و جذب سرمایه گذار در حوزه فعالیت دهیاریها باید مورد توجه باشد.

 

فرماندارصحنه همچنین عنوان کرد: هر یک از روستاهای سطح شهرستان ظرفیت های خوبی در حوزه های مختلف دارد که باید آنها را شناسایی و در جهت توسعه و آبادانی استفاده کرد.

 

وی با بیان اینکه مطالبه گری اعضای شوراهای روستاها و دهیاری ها پیش شرط توسعه روستایی است،افزود: با رعایت احترام و همکاری با ادارات و شرکت های دولتی،عزت نفس روستایی را حفظ کنید و مطالبه گر باشید در غیراینصورت توسعه روستایی محقق نمی شود.

 

فرماندار صحنه  در بخشی از سخنان خود هم بر وضعیت بهداشتی و رفاهی روستایی تاکید کرد و گفت: با وضعیت فعلی  در برخی روستاها نمی توان انتظار پیشرفت  را داشت چرا که بهداشت و امکانات رفاهی و همچنین زیرساخت ها که پیش نیاز توسعه  است در این روستاها با مشکل مواجه است.